Телевізор «краде» природню допитливість у дітей

Телевізор привчає дитину до пасивного споживання інформації. Як наслідок, у дітей низький рівень пізнавального інтересу. Дуже важко навчити дитину, у якої немає бажання вчитися.

Телевізор привчає дитину до пасивного споживання інформації.

Про повідомила завідувачка кафедрою дошкільної та початкової освіти Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка Наталія Гавриш.

«Наприклад, сьогоднішні діти надто багато дивляться телевізор. А телевізор ― це, в першу чергу, застиглий погляд ... Телевізор привчає дитину до пасивного споживання інформації. Як наслідок, у дітей низький рівень пізнавального інтересу. По-перше, дуже важко навчити дитину, у якої немає бажання вчитися, який не виявляє інтересу до навчання. По-друге, у них недостатньо сформоване слухове сприйняття. Дитині необхідно вміти слухати вчителя », ― розповіла Н. Гавриш.

Нині часто буває, що батьки мало спілкуються зі своїми дітьми. Татусі і мамусі вкрай рідко спілкуються з дітьми або проводять бесіду неправильно. «Ми сьогодні наполягаємо на тому, що в дошкільному вихованні не діти є головною проблемою, а професіоналізм педагога і батьки, які мають низький рівень педагогічної культури, які не готові до конструктивного і повноцінному взаємодії зі своїми дітьми», ― зазначила вона.

Також Н.Гавриш прокоментувала модну тенденцію водити дітей до шкіл раннього розвитку. «Батькам, які водять дітей у центри раннього розвитку, слід знати, що подібні заклади роблять акцент на розвитку якогось певного вміння або напряму. Наприклад, на логіко-математичному чи художньому, а за повноцінний розвиток дитини в такому випадку відповідають самі батьки», ― сказала завідуюча кафедрою дошкільної та початкової освіти.

Педрада. Телеграм. Новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
214375

Коректурні таблиці в роботі з дошкільниками

Приклади коректурних таблиць із описом роботи з ними. Використовуйте в роботі з дошкільниками, щоб розвивати в них увагу, мовлення, пам'ять, мислення, здатність встановлювати зв'язки між предметами та явищами довкілля
1330

Дії у разі виникнення пожежі в школі

У разі виникнення пожежі дії працівників навчального закладу, залучених до її гасіння, мають бути спрямовані на убезпечення людей, перш за все дітей, їх евакуацію та порятунок
71292

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді