Як часто українці читають книги? Результати дослідження

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Лише 48,7% опитаних українців читають книги. Про це свідчать результати дослідження Research & Branding Group, під час якого було опитано 2 178 дорослих українців у всіх областях України, АР Крим, Києві та Севастополі.

Лише 48,7% опитаних українців читають книги. Про це свідчать результати дослідження Research & Branding Group, під час якого було опитано 2 178 дорослих українців у всіх областях України, АР Крим, Києві та Севастополі.

Респондентів розпитали про те, чи читають вони книги, скільки і як. Дослідження Research & Branding Group показало, що серед опитаних 50,9% не читають, 48,7% — читають книги і 0,4% — не змогли відповісти.

Із загальної кількості читачів 29,8% читають кілька разів на місяць, 26,5% — декілька разів на тиждень, 17,7% — практично щодня, 21,5% — читають декілька разів на рік та 2,3% читають рідше ніж один раз на рік.

Респондентам-читачам також запропонували відповісти, твори якого жанру вони обирають. На це запитання 36,3% відповіли, що читають історичні твори, 34,3% — детективи, 26,2% — надають перевагу романам про кохання.

Крім того, було поставлене запитання про те, у якому форматі вони воліють читати. Читати книги в традиційній формі до вподоби 86,7% респондентів, 10,4% — користуються гаджетами, електронними книгами, а 2,1% опитаних українців обирають аудіокниги.

За останній рік менше ніж п’ять книг прочитали 40,2% чоловіків і 39,2% жінок, від шести до десяти книг прочитали 25,8% чоловіків і 24,9% жінок, 11–20 книг — близько 14,6% чоловіків і 17,3% жінок, 21–40 книг за рік прочитали 8,6% чоловіків і 6,7% жінок, більше сорока книг за поточний рік прочитали 4,5% чоловіків і 7,7% жінок.

Дослідження проводилося з 27 лютого до 11 березня 2013 року. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59607

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275563

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді