Університет Лейпцига затвердив у новому статуті єдине позначення всіх своїх співробітників. Відтепер назви професій та соціального статусу будуть вказуватися виключно у жіночому роді.
Університет Лейпцигу у своєму статуті закріпив нововведення. Відтепер для позначення назви професій та соціального статусу використовуватимуть варіанти жіночого роду на зразок «пане викладачко».
Як повідомляють іноземні ЗМІ, відповідні зміни до статуту було внесено ще в середині квітня і схвалено ректоратом у травні. Вони набудуть чинності у найближчі чотири місяці, якщо міністерство освіти Саксонії не вимагатиме їх переглянути.
Раніше в статуті було прописано звертання «пане викладач» і «пані викладачка». Багато хто скаржився, що постійне дублювання двох варіантів, які на письмі писали через слеш («пане викладач»/ «пані викладачка»), ускладнює сприйняття тексту.
Професор фізики Йозеф Кес запропонував залишити тільки жіночий варіант і, на його здивування, ідею підтримали.
Ректор університету Беата Шюкінг заявила, що таким чином у статуті буде відзначено роль жінок у навчальному закладі. Вони становлять 60 % учнів і 40 % наукових співробітників.
Утім, Шюкінг зауважує, що такі зміни торкнуться, головним чином, документації. У розмовній мові навряд чи щось зміниться.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?