У Лейпцизькому університеті скасували чоловічий рід

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Університет Лейпцига затвердив у новому статуті єдине позначення всіх своїх співробітників. Відтепер назви професій та соціального статусу будуть вказуватися виключно у жіночому роді.

Університет Лейпцигу у своєму статуті закріпив нововведення. Відтепер для позначення назви професій та соціального статусу використовуватимуть варіанти жіночого роду на зразок «пане викладачко».

Як повідомляють іноземні ЗМІ, відповідні зміни до статуту було внесено ще в середині квітня і схвалено ректоратом у травні. Вони набудуть чинності у найближчі чотири місяці, якщо міністерство освіти Саксонії не вимагатиме їх переглянути.

Раніше в статуті було прописано звертання «пане викладач» і «пані викладачка». Багато хто скаржився, що постійне дублювання двох варіантів, які на письмі писали через слеш («пане викладач»/ «пані викладачка»), ускладнює сприйняття тексту.

Професор фізики Йозеф Кес запропонував залишити тільки жіночий варіант і, на його здивування, ідею підтримали.

Ректор університету Беата Шюкінг заявила, що таким чином у статуті буде відзначено роль жінок у навчальному закладі. Вони становлять 60 % учнів і 40 % наукових співробітників.

Утім, Шюкінг зауважує, що такі зміни торкнуться, головним чином, документації. У розмовній мові навряд чи щось зміниться.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103042

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103046

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді