Відбулася Всеукраїнська нарада з видавцями та авторами навчальної літератури

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

15 грудня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада з видавцями і авторами навчальної літератури та публікацій у фахових періодичних виданнях для фахівців дошкільної освіти

15 грудня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України відбулася нарада з видавцями і авторами навчальної літератури та публікацій у фахових періодичних виданнях для фахівців дошкільної освіти.

Участь у заході взяли начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільного розвитку Інституту модернізації змісту освіти Олена Низковська, представники видавництв «Берегиня», «Генеза», «Зірка», «Ранок», «Мандрівець», «Основа», «Підручники і посібники», «Світич», Цифрового видавництва Експертус, Видавничого дому «Школа», а також автори навчальних та навчально-методичних посібників, фахових публікацій.

На нараді обговорили найактуальніші питання, що виникають під час розроблення, видання та використання літератури для дітей дошкільного віку та педагогів дошкільних навчальних закладів. Фахівці МОН України звернули увагу видавців на теми, які варто глибше висвітлити у фаховій літературі наступного року. Зокрема, це питання національно-патріотичного виховання дошкільників, планування освітнього процесу за чинними програмами розвитку дітей, розвитку дітей від народження до трьох років, фінансової грамотності дошкільників, формування у них навичок безпечної поведінки тощо.

Автори — працівники дошкільних навчальних закладів — висловили побажання та зауваження щодо якості та вікової відповідності видань для дітей. На цьому наголосили й фахівці МОН України, зауважили на необхідності фахової експертизи видань як для дітей, так і освітян та батьків. Усі учасники дійшли єдиного висновку — навчальна література та фахова періодика має бути якісною.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
67

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
404

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11227

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді