Як полегшити звикання дитини до дитячого садка?

Щоб процес адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу пройшов легко і гармонійно, батьки мають підготувати майбутнього дошкільника і фізично, і морально, і соціально-психологічно.

Переступивши поріг дошкільного навчального закладу, дитина потравляє в незнайомий світ. Навколо все нове: і будівля, і група, і дитячий колектив, і дорослі. Зміна звичних умов перебування вимагає від дитини перебудови раніше сформованого стереотипу поведінки. А це процес нелегкий.

У період адаптації через різкі зміни умов перебування у дітей можуть порушуватися сон, апетит, настрій, інколи підвищується температура тіла. У деяких новачків спостерігають тимчасову втрату мовлення, порушення раніше набутих навичок.

Щоб процес адаптації дитини пройшов якомога легше, доцільно організувати життя дитини в родині відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі. Сон, вживання їжі, прогулянки й інші режимні моменти варто проводити в один і той самий час.

Окрім того, слід заздалегідь познайомити дитину з майбутнім вихователем, провести екскурсію до групи та ігрового майданчику, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі та в закладі — це приємна, радісна й очікувана подія.

Діти третього-четвертого року життя граються «поряд», а не «разом». Тому дорослий потрібен дитині більше, ніж одноліток. Тож якщо вихователь дитині сподобається, то зникне чимало проблем, пов’язаних із перебуванням у дитячому садку.

Для дітей старшого віку мають велике значення способи входження їх у рольову структуру групи. Важливо, щоб вихователь допоміг дитині не тільки познайомитися з усіма дітьми групи, а й організував такі види спільної діяльності, які допомогли б новенькому відчути себе своїм серед однолітків.

Про медичний супровід процесу адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу читайте в наступних номерах журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
206476

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
405846

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді