Секрети цілющого трав’яного чаю

Як відомо, літо — період, коли всі поціновувачі трав’яного чаю збирають суцвіття та листочки улюблених трав, що зберігають свої унікальні властивості цілий рік. Які ж секрети приготування улюбленого чаю? Пропонуємо ознайомитися з ними.

Трав’яний чай — напій, що впродовж року дарує не лише приємний смак, а й лікує наші хвороби. Як правильно зібрати, засушити та приготувати такий чай?

Маленькі зелені листочки і суцвіття збираються у різний час. Наприклад, трави бажано збирати на початку літа, оскільки від них потрібна тільки серединка. Квіточки ж готові до збирання у липні. Саме тоді сік до стану плода концентрується у квітці. Нарешті, наприкінці літа збираються корінці.

Зібрані суцвіття потрібно:

  • сушити у провітрюваному приміщенні, що захищене від сонячних променів
  • розкладати на грубій тканині типу мішковини для того, щоб трава дихала
  • щодоби перевертати, щоб не було гнильного грибка

Мистецтво заварювання. Нарешті, для приготування смачного чаю необхідно дотримуватися таких порад:

  • ягоди для заварювання перетирати не слід, особливо металом. Адже так ви можете порушити їхні властивості
  • не заливайте засушений чай крутим окропом, оскільки так можна зашкодити властивостям трави. Якщо чай все ж залито окропом, створіть водяну баню, за допомогою якої цілющі властивості трави підуть у рідину
  • такі плоди як шипшина, барбарис, заливайте водою, що має температуру 80 градусів. Після цього на водяній бані (бажано керамічній) протягом 15 хвилин доводьте воду до кипіння. Нагріту посудину накрийте рушником та поставте у тепле місце. Тоді усі цілющі властивості будуть збережені.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді