Правила детоксикації організму. Поради дієтолога

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Негативні зміни, що відбуваються в організмі, часто є наслідками дії ксенобіотиків — чужорідних для організму речовин. Під впливом стрімкого забруднення навколишнього середовища, постає питання піклування про здоров’я шляхом детоксикації організму.

Ксенобіотики, тобто чужорідні для організму речовини, спричиняють виникнення різних захворювань. Вони потрапляють в організм через продукти харчування, що містять барвники, емульгатори, ароматизатори та консерванти.

На думку дієтолога Оксани Скиталінської, особливо чутливими до ксенобіотиків є діти. Це проявляється у них через підвищену втомлюваність, гіподинамію, функціональні порушення центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, зниження інтересу до оточуючого світу.

Велику роль у детоксикації організму відіграють амінокислоти аргініну, лізину, аспарагіну та глютаміну, які відповідають за імунний захист організму від ксенобіотиків.

Джерелами амінокислот є яйця, пісна свинина, кедрові та грецькі горіхи, насіння гарбуза, горох, нежирний сир, тріска, сардини, люцерна, капуста, буряк, шпинат, петрушка, свіжий, правильно приготовлений нежирний бульйон із домашньої курки.

Важливо також пам’ятати і про антиоксиданти. Велика група антиоксидантів, або біофлавоноїди, містяться у шипшині, цитрусових, часнику, броколі, чорниці, чорній смородині, абрикосі, свіжозавареному зеленому чаї, яблуці, хурмі та ін.

Окрім того, корисними для організму є продукти, що містять вітаміни Е, А, каротиноїди, групи В (особливо В1, В6, В9, В12), селен, цинк та магній.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді