Чим корисна анімотерапія для дітей?

Останнім часом особливої популярності набуває терапія тваринами, або анімотерапія (від грец. Anima — тварина). Що це таке? І чи дійсно така терапія корисна для дітей? Пропонуємо ознайомитися з цим.

Мабуть, кожен із нас помічав лікувальні властивості, якими володіють домашні тварини. Сьогодні, у час новітніх технологій, учені почали відроджувати традиції анімотерапії для лікування хвороб та відхилень у дітей.

За словами завідувача кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, доктора медичних наук Бориса Михайлова, анімотерапія — це, перш за все, метод медико-психологічної реабілітації для дітей та підлітків.

Безпосередній тактильний контакт із дрібними тваринами, наприклад, із собаками та кішками, є для дітей потужним емоційним чинником. Фізичний та емоційний компоненти позитивно впливають на психіку та розвивають дитину інтелектуально.

В анімотерапії є й психологічна складова. Навіть просте спостереження за тваринами заспокоює нервову систему і приносить велике естетичне задоволення.

Саме ці компоненти становлять основу лікувально-профілактичних та реабілітаційних програм.

Актуальність анімотерапії в Україні зростає під впливом збільшення кількості дітей з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, різними неврозами, порушеннями нервової системи та психічними розладами.

За допомогою анімотерапії діти і підлітки вчаться визначати свій емоційний стан і розповідати про це. Навіть пасивне спостереження за тваринами вимагає хоча б мінімального фізичного руху, що корисно для дітей із важкими ураженнями опорно-рухового апарату.

Докладніше про роботу з дитиною із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності читайте на сторінках серпневого номера щомісячного журналу «Практичний психолог: Школа».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Сьогодні атестація педагогів відбувається відповідно до нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з цим Положенням, засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти Протокол засідання атестаційної комісії – читаємо далі.
1051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді