Чим корисна анімотерапія для дітей?

Останнім часом особливої популярності набуває терапія тваринами, або анімотерапія (від грец. Anima — тварина). Що це таке? І чи дійсно така терапія корисна для дітей? Пропонуємо ознайомитися з цим.

Мабуть, кожен із нас помічав лікувальні властивості, якими володіють домашні тварини. Сьогодні, у час новітніх технологій, учені почали відроджувати традиції анімотерапії для лікування хвороб та відхилень у дітей.

За словами завідувача кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, доктора медичних наук Бориса Михайлова, анімотерапія — це, перш за все, метод медико-психологічної реабілітації для дітей та підлітків.

Безпосередній тактильний контакт із дрібними тваринами, наприклад, із собаками та кішками, є для дітей потужним емоційним чинником. Фізичний та емоційний компоненти позитивно впливають на психіку та розвивають дитину інтелектуально.

В анімотерапії є й психологічна складова. Навіть просте спостереження за тваринами заспокоює нервову систему і приносить велике естетичне задоволення.

Саме ці компоненти становлять основу лікувально-профілактичних та реабілітаційних програм.

Актуальність анімотерапії в Україні зростає під впливом збільшення кількості дітей з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, різними неврозами, порушеннями нервової системи та психічними розладами.

За допомогою анімотерапії діти і підлітки вчаться визначати свій емоційний стан і розповідати про це. Навіть пасивне спостереження за тваринами вимагає хоча б мінімального фізичного руху, що корисно для дітей із важкими ураженнями опорно-рухового апарату.

Докладніше про роботу з дитиною із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності читайте на сторінках серпневого номера щомісячного журналу «Практичний психолог: Школа».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді