Шкільна продукція не відповідає вимогам якості, — Держспоживінспекція

У результаті проведення перевірки товарів шкільного асортименту Державною інспекцією України з питань захисту споживачів виявлено численні порушення вимог законодавства щодо якості шкільної продукції.

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція) виявила, що 40% шкільної продукції не відповідає вимогам законодавства про захист прав споживачів.

Про це під час брифінгу заявив голова відомства Сергій Орєхов.

За його словами, станом на 7 серпня 2013 року перевірено близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту, повідомляє Урядовий портал.

Відомством встановлено понад 1000 порушень та знято з реалізації близько 20 тис. одиниць, що дорівнює 40% від перевіреної кількості.

«На жаль, аналіз стану споживчого ринку товарів шкільного асортименту свідчить про те, що сьогодні намітилася стійка тенденція надходження на споживчий ринок України товарів з грубими виробничими дефектами, із застосуванням матеріалів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я дітей. Ринок заполонили товари невідомого походження», — повідомив голова відомства.     

Він назвав найбільш характерні порушення при реалізації товарів для школи, а саме:

  • невідповідність вимогам нормативних документів;
  • відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки;
  • відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, яка допомогла б споживачеві зробити свідомий вибір.

Сергій Орєхов закликав батькiв під час пiдготовки до нового шкiльного сезону звертати увагу на якiсть товарів для того, щоб зберегти здоров'я дiтей.

«Враховуючи, що масова торгівля шкільними товарами лише розпочалася, про остаточні результати проведених перевірок ми проінформуємо вас у кінці серпня», — підсумував Голова Держспоживінспекції.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230316

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4303

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді