Чи готова дитина до школи?

Вступ до першого класу та початок шкільного життя — подія, що має особливе значення для кожної дитини. Як визначити, чи готовий дошкільник старшого віку до нового статусу школяра?

Вступ дитини до школи — важлива подія, яку діти переживають по-різному. Перехід дітей у статус школярів зобов'язує їх вчасно вставати, приходити до школи, дотримуватися правил шкільного життя та виконувати обов'язкові завдання.

Психологічна готовність до навчання у школі розглядається як комплексна характеристика дитини, що розкриває рівні розвитку психологічних якостей. Вони є найважливішими передумовами для нормального включення до нового соціального середовища і для формування навчальної діяльності.

Компонентами психологічної готовності дитини до школи є:

  • мотиваційна (особистісна) складова, тобто наявність у дитини бажання вчитися;
  • інтелектуальна складова, що передбачає наявність у дитини кругозору, запасу конкретних знань;
  • емоційно-вольова складова, що допомагає дитині підпорядковувати мотиви своїй волі та керувати своєю поведінкою.

Як відомо, для визначення рівня готовності майбутніх учнів до школи у кожному загальноосвітньому навчальному закладі проводять психологічне тестування. Його метою є знайомство педагогів з дітьми, корегування програми навчання в залежності від рівня загального розвитку першокласників та перевірка інтелектуального розвитку дитини.

Батьки також можуть визначити рівень підготовки своєї дитини до школи за допомогою спостереження та попереднього тестування. Питання, розроблені психологом Джеральдін Чейні, включають оцінювання розвитку пізнання, базового досвіду, мовного розвитку, рівня емоційного розвитку, уміння спілкуватися, фізичного розвитку, зорової пам'яті, рівня слухових здібностей та ставлення до книг.

Показником готовності дитини до школи буде максимальна кількість стверджувальних відповідей на дані запитання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27856

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді