Питання прийому нещепленої дитини вирішує керівник навчального закладу, — МОЗ

Під час брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я, що відбувся 29 серпня 2013 року, було обговорено питання щеплення дітей та наголошено на тому, що рішення про прийом дітей, які не були щеплені, приймає директор навчального закладу.

Рішення про прийом нещепленої дитини до навчального закладу приймає керівник закладу, а не лікар.

Про це проінформувала начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час брифінгу, що відбувся 29 серпня 2013 року, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

«Дуже багато батьків зараз запитують — чи може дитина відвідувати дошкільний чи шкільний заклад, якщо вона не була вакцинована? Поясню: заклади охорони здоров'я готують висновок щодо стану здоров’я дитини — здорова вона чи нездорова, щеплена дитина чи не щеплена. Рішення про прийом дітей, які не були щеплені або яким не проведено всього обсягу вакцинації, приймає керівник закладу освіти — директор садочку чи школи. Але аж ніяк не лікар», — зазначила начальник управління.                     

За її словами, для нещеплених дітей розробляють спеціальний графік щеплень та обов’язково рекомендують батькам у період епідеміологічної захворюваності на ГРВІ, грип чи інші інфекції, не приводити дітей, які не щеплені до закритого колективу, оскільки вони можуть бути загрозою для дітей, які вже щеплені.

«У нашій державі на сьогодні найнижчі показники інфекційних хвороб, серед країн, де застосовується вакцинація. Ми маємо дуже гарні результати поряд з недостатнім фінансуванням охоплення рівня вакцинації», - повідомила начальник управління.

Начальник управління зазначила, що вплив вакцинації на суспільно-економічні показники є незаперечними. Всесвітня організація охорони здоров’я довела, що вакцинація знижує рівень госпіталізації, спалахів захворювань, потреб у дорогому лікуванні, витрат на непрацездатність тощо.

Долучитися до обговорення питання щеплення дітей ви можете за посиланням.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Сьогодні атестація педагогів відбувається відповідно до нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з цим Положенням, засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти Протокол засідання атестаційної комісії – читаємо далі.
1041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді