Питання прийому нещепленої дитини вирішує керівник навчального закладу, — МОЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Під час брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я, що відбувся 29 серпня 2013 року, було обговорено питання щеплення дітей та наголошено на тому, що рішення про прийом дітей, які не були щеплені, приймає директор навчального закладу.

Рішення про прийом нещепленої дитини до навчального закладу приймає керівник закладу, а не лікар.

Про це проінформувала начальник Управління материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час брифінгу, що відбувся 29 серпня 2013 року, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

«Дуже багато батьків зараз запитують — чи може дитина відвідувати дошкільний чи шкільний заклад, якщо вона не була вакцинована? Поясню: заклади охорони здоров'я готують висновок щодо стану здоров’я дитини — здорова вона чи нездорова, щеплена дитина чи не щеплена. Рішення про прийом дітей, які не були щеплені або яким не проведено всього обсягу вакцинації, приймає керівник закладу освіти — директор садочку чи школи. Але аж ніяк не лікар», — зазначила начальник управління.                     

За її словами, для нещеплених дітей розробляють спеціальний графік щеплень та обов’язково рекомендують батькам у період епідеміологічної захворюваності на ГРВІ, грип чи інші інфекції, не приводити дітей, які не щеплені до закритого колективу, оскільки вони можуть бути загрозою для дітей, які вже щеплені.

«У нашій державі на сьогодні найнижчі показники інфекційних хвороб, серед країн, де застосовується вакцинація. Ми маємо дуже гарні результати поряд з недостатнім фінансуванням охоплення рівня вакцинації», - повідомила начальник управління.

Начальник управління зазначила, що вплив вакцинації на суспільно-економічні показники є незаперечними. Всесвітня організація охорони здоров’я довела, що вакцинація знижує рівень госпіталізації, спалахів захворювань, потреб у дорогому лікуванні, витрат на непрацездатність тощо.

Долучитися до обговорення питання щеплення дітей ви можете за посиланням.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11537

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275527

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22097

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді