Німеччина закликає чоловіків працювати вихователями

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Міністерство у справах сім'ї, літніх людей, дітей та молоді ФРН проводить кампанію зі збільшення представництва чоловіків в освіті. Шляхом розміщення соціальної реклами відомство прагне подолати суспільні стереотипи та вмотивувати чоловіків обирати професію вихователя.

Євросоюз рекомендує Німеччині збільшити кількість чоловіків-вихователів у дошкільних навчальних закладах. Тож Міністерство у справах сім’ї, літніх громадян, жінок та молоді ФРН розпочало кампанію з працевлаштування чоловіків у ДНЗ.

Досвідом роботи у дитячому садку ділиться 40-річний Карстен Ретьєр. За його словами, зі своїм зростом 190 см йому було спочатку дивно перебувати у світі мініатюрних стільчиків, столів та умивальників. З часом він звик до особливостей свої роботи.

«Діти сприймають мене інакше, ніж моїх колег жіночої статі, й чомусь більше тягнуться до мене. Напевно, тому що я такий високий», — говорить Карстен Ретьєр.

Ще в 1996 році європейська організація «Догляд за дитиною» рекомендувала Німеччині збільшити кількість чоловіків у дитячих садках до 20%. Однак досі показник не перевищує трьох відсотків.

З огляду на такі дані федеральне міністерство у справах сім'ї, літніх людей, дітей та молоді започаткувало спеціальну програму «Більше чоловіків у дитячих садках». Для її реалізації німецький уряд та Європейський соціальний фонд виділяють 13 мільйонів євро.

У рамках програми міністерство фінансує соціальну рекламу, що популяризує роботу вихователя ДНЗ. Наприклад, у Гамбурзі розміщено плакати з такими закликами: «Хочеш бути музикантом, чарівником, арбітром, філософом, воротарем, пекарем? Будь усім одразу — іди працювати вихователем!».

Прихильники цієї ідеї зазначають, що у школах та дитячих садках Німеччини дівчатка розвиваються швидше, ніж хлопчики, оскільки бачать перед собою в якості прикладу жінок. Однак на сьогодні досі немає серйозних наукових досліджень з цієї теми. Тому наразі професор Хольгер Брандес за завданням міністерства досліджує питання впливу статі вихователя на розвиток дитини.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи

Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41949

Заробітна плата вчителів – 2025

Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
3200

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3381

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54612

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді