Німеччина закликає чоловіків працювати вихователями

Міністерство у справах сім'ї, літніх людей, дітей та молоді ФРН проводить кампанію зі збільшення представництва чоловіків в освіті. Шляхом розміщення соціальної реклами відомство прагне подолати суспільні стереотипи та вмотивувати чоловіків обирати професію вихователя.

Євросоюз рекомендує Німеччині збільшити кількість чоловіків-вихователів у дошкільних навчальних закладах. Тож Міністерство у справах сім’ї, літніх громадян, жінок та молоді ФРН розпочало кампанію з працевлаштування чоловіків у ДНЗ.

Досвідом роботи у дитячому садку ділиться 40-річний Карстен Ретьєр. За його словами, зі своїм зростом 190 см йому було спочатку дивно перебувати у світі мініатюрних стільчиків, столів та умивальників. З часом він звик до особливостей свої роботи.

«Діти сприймають мене інакше, ніж моїх колег жіночої статі, й чомусь більше тягнуться до мене. Напевно, тому що я такий високий», — говорить Карстен Ретьєр.

Ще в 1996 році європейська організація «Догляд за дитиною» рекомендувала Німеччині збільшити кількість чоловіків у дитячих садках до 20%. Однак досі показник не перевищує трьох відсотків.

З огляду на такі дані федеральне міністерство у справах сім'ї, літніх людей, дітей та молоді започаткувало спеціальну програму «Більше чоловіків у дитячих садках». Для її реалізації німецький уряд та Європейський соціальний фонд виділяють 13 мільйонів євро.

У рамках програми міністерство фінансує соціальну рекламу, що популяризує роботу вихователя ДНЗ. Наприклад, у Гамбурзі розміщено плакати з такими закликами: «Хочеш бути музикантом, чарівником, арбітром, філософом, воротарем, пекарем? Будь усім одразу — іди працювати вихователем!».

Прихильники цієї ідеї зазначають, що у школах та дитячих садках Німеччини дівчатка розвиваються швидше, ніж хлопчики, оскільки бачать перед собою в якості прикладу жінок. Однак на сьогодні досі немає серйозних наукових досліджень з цієї теми. Тому наразі професор Хольгер Брандес за завданням міністерства досліджує питання впливу статі вихователя на розвиток дитини.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
57

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
71

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді