Створення освітнього простору, який дасть змогу реалізувати творчий потенціал педагогічного колективу загалом і кожного педагога зокрема, є метою методичної роботи дошкільного закладу. Досягнути цієї мети можна за ретельного, виваженого й системного вивчення діяльності педагогів, аналізування отриманих результатів і визначення траєкторій професійного розвитку.
Для того щоб об’єктивно оцінити професійну діяльність педагога, необхідно чітко визначити критерії оцінювання. У цьому випуску подані вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікаційні характеристики різних категорій педагогічних працівників дошкільного закладу, зокрема вихователя, музичного керівника, вчителя-дефектолога, інструктора з фізкультури, що стануть у пригоді вихователю-методисту під час розроблення критеріїв оцінювання діяльності цих педагогів.
Варто зауважити, що опитування, анкетування, тестування, спостереження є ефективними інструментами для виявлення проблемних питань, які виникають під час освітнього процесу. Для їх розв’язання вихователь-методист може застосувати такі форми методичної роботи, як проведення індивідуальних бесід та консультацій, надання методичних рекомендацій, організація взаємовідвідування і ознайомлення з перспективним педагогічним досвідом.
Окрім того, вихователь-методист може делегувати деякі свої повноваження педагогам, діяльність яких вивчає, зокрема організувати взаємовивчення та самоаналізування педагогами власної діяльності. Результати самоаналізування, взаємовивчення та рекомендацій керівництва дошкільного закладу допоможуть педагогові розробити індивідуальний план самоосвіти з урахуванням власних професійних потреб.
Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації — у свіжому випуску КОЗА-ДИСКа «Шаблони і розробки для вихователя-методиста».
Статті за темою
Усі статті за темоюПедагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3366
Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54520
Інструкція з діловодства у закладах загальної середньої освіти: основне
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
102028
Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24844
Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59868