Створення освітнього простору, який дасть змогу реалізувати творчий потенціал педагогічного колективу загалом і кожного педагога зокрема, є метою методичної роботи дошкільного закладу. Досягнути цієї мети можна за ретельного, виваженого й системного вивчення діяльності педагогів, аналізування отриманих результатів і визначення траєкторій професійного розвитку.
Для того щоб об’єктивно оцінити професійну діяльність педагога, необхідно чітко визначити критерії оцінювання. У цьому випуску подані вимоги до рівня професійної підготовки та кваліфікаційні характеристики різних категорій педагогічних працівників дошкільного закладу, зокрема вихователя, музичного керівника, вчителя-дефектолога, інструктора з фізкультури, що стануть у пригоді вихователю-методисту під час розроблення критеріїв оцінювання діяльності цих педагогів.
Варто зауважити, що опитування, анкетування, тестування, спостереження є ефективними інструментами для виявлення проблемних питань, які виникають під час освітнього процесу. Для їх розв’язання вихователь-методист може застосувати такі форми методичної роботи, як проведення індивідуальних бесід та консультацій, надання методичних рекомендацій, організація взаємовідвідування і ознайомлення з перспективним педагогічним досвідом.
Окрім того, вихователь-методист може делегувати деякі свої повноваження педагогам, діяльність яких вивчає, зокрема організувати взаємовивчення та самоаналізування педагогами власної діяльності. Результати самоаналізування, взаємовивчення та рекомендацій керівництва дошкільного закладу допоможуть педагогові розробити індивідуальний план самоосвіти з урахуванням власних професійних потреб.
Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації — у свіжому випуску КОЗА-ДИСКа «Шаблони і розробки для вихователя-методиста».
Статті за темою
Усі статті за темоюСтруктура системи забезпечення якості освіти
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27100
Порушення академічної доброчесності в школі
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
25816
Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
59
Закон України «Про повну загальну середню освіту»
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
125246
Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
72