Щоб вирости щасливою, упевненою в собі, дитина передусім має знати, що її люблять, приймають такою, як вона є: з усіма примхами та недоліками. Їй надзвичайно важливо усвідомлювати, що люблять її не «за щось», а «незважаючи ні на що»! Лише таке ставлення дорослих допомагає дитині виростити крила віри в себе й оточення.
Матеріали січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» висвітлюють напрацювання психологічної служби міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, організованої за інтегрованою моделлю. Про процес входження психологічної служби міста до системи освіти України, її становлення та здобутки читайте, зокрема, в статті «Психологічна служба міста Дніпродзержинська: становлення та розвиток».
Важливою складовою становлення молодшого школяра є його морально-етичне виховання. Про організацію діяльності щодо формування морально-етичних цінностей у молодших школярів читайте в статті «Формування морально-етичних цінностей у молодшого школяра», в якій подано правила проведення психологічних занять щодо формування морально-етичних цінностей дитини.
Основне завдання під час навчання письма ліворукої дитини — навчити дитину пересувати руку зліва направо за лінією письма. У статті «Психолого-педагогічний супровід ліворуких дітей» йдеться про специфіку функціонування головного мозку ліворукої дитини, її підготовку до оволодіння письмом. На допомогу педагогічним працівникам у статті вміщено зразки графічних вправ для ліворуких дітей, а також «Рекомендації для педагогів щодо роботи з ліворукими дітьми».
Одним із шляхів забезпечення індивідуальної роботи з учнями є створення на рівні школи наукового товариства юних психологів. У статті «Шкільне наукове товариство юних психологів як засіб особистісного зростання учнів» розкрито особливості організації діяльності такого товариства, подано приклад оформлення паспорта шкільного наукового товариства юних психологів, а також його статуту.
Позитивні та негативні аспекти участі дітей у телешоу, конкурсах чи змаганнях розкрито в статті «Ризики участі дітей у телевізійних проектах», у якій також вміщено пам’ятку для батьків «Як запобігти негативним наслідкам участі дітей у телевізійних проектах».
Психологічні труднощі пубертатного періоду, діяльність практичного психолога щодо направлення дитини на психолого-медико-педагогічну консультацію, готовність педагога до впровадження інновацій в освіті — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».
Статті за темою
Усі статті за темоюСтруктура системи забезпечення якості освіти
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27106
Порушення академічної доброчесності в школі
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
25816
Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
63
Закон України «Про повну загальну середню освіту»
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
125247
Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
77