Щоб вирости щасливою, упевненою в собі, дитина передусім має знати, що її люблять, приймають такою, як вона є: з усіма примхами та недоліками. Їй надзвичайно важливо усвідомлювати, що люблять її не «за щось», а «незважаючи ні на що»! Лише таке ставлення дорослих допомагає дитині виростити крила віри в себе й оточення.
Матеріали січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» висвітлюють напрацювання психологічної служби міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, організованої за інтегрованою моделлю. Про процес входження психологічної служби міста до системи освіти України, її становлення та здобутки читайте, зокрема, в статті «Психологічна служба міста Дніпродзержинська: становлення та розвиток».
Важливою складовою становлення молодшого школяра є його морально-етичне виховання. Про організацію діяльності щодо формування морально-етичних цінностей у молодших школярів читайте в статті «Формування морально-етичних цінностей у молодшого школяра», в якій подано правила проведення психологічних занять щодо формування морально-етичних цінностей дитини.
Основне завдання під час навчання письма ліворукої дитини — навчити дитину пересувати руку зліва направо за лінією письма. У статті «Психолого-педагогічний супровід ліворуких дітей» йдеться про специфіку функціонування головного мозку ліворукої дитини, її підготовку до оволодіння письмом. На допомогу педагогічним працівникам у статті вміщено зразки графічних вправ для ліворуких дітей, а також «Рекомендації для педагогів щодо роботи з ліворукими дітьми».
Одним із шляхів забезпечення індивідуальної роботи з учнями є створення на рівні школи наукового товариства юних психологів. У статті «Шкільне наукове товариство юних психологів як засіб особистісного зростання учнів» розкрито особливості організації діяльності такого товариства, подано приклад оформлення паспорта шкільного наукового товариства юних психологів, а також його статуту.
Позитивні та негативні аспекти участі дітей у телешоу, конкурсах чи змаганнях розкрито в статті «Ризики участі дітей у телевізійних проектах», у якій також вміщено пам’ятку для батьків «Як запобігти негативним наслідкам участі дітей у телевізійних проектах».
Психологічні труднощі пубертатного періоду, діяльність практичного психолога щодо направлення дитини на психолого-медико-педагогічну консультацію, готовність педагога до впровадження інновацій в освіті — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках січневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».
Статті за темою
Усі статті за темоюПерший раз у перший клас: як допомогти дитині адаптуватися до школи
Щоденні навчальні заняття першокласників потребують напруженої розумової праці, активізації уваги і зосередження. Все це впливає на емоційний стан школярів. Скористайтеся інформацією та методиками, що допоможуть з'ясувати стан адаптації першокласників та допомогти їм швидко адаптуватися до умов навчання
41949
Заробітна плата вчителів – 2025
Заробітна плата вчителя включає базову ставку за тарифним розрядом, доплати та надбавки. Розглянемо, яка заробітна плата вчителя, на які доплати та надбавки він має право, чи буде підвищення зарплат вчителям у 2025 році
3200
Індивідуальна програма розвитку дитини з особливими освітніми потребами
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
6694
Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3381
Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54612