В Україні святкують Щедрий вечір та Старий Новий рік

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Як відомо, вечір напередодні Старого Нового року називають Щедрим. Мешканці усіх куточків України відзначають це свято. Давні обряди та символічні дійства стали характерними рисами Щедрого вечора та Старого Нового року.

Напередодні Старого Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим) українці відзначають Щедрий вечір, або Маланку.

За давніми традиціями під час Щедрої вечері накривають багатий стіл (щедрий вечір), де переважають м'ясні страви. Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Крім того, випікають спеціальні хліби — «Маланку» та «Василя».

Згідно з віруваннями наших пращурів у цей день Маланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Маланки.

Одним з характерних звичаїв святкування було щедрування, під час якого групи щедрувальників співали пісні та славили господарів, за що отримували нагороду.

А наступного дня, коли починало світати, у перший день нового року дорослі та діти традиційно ходили посівати зерном кожну хату, бажаючи господарям щастя, здоров'я та щедрого врожаю.

Напрям «Експертус Освіта» щиро вітає вас, шановні педагоги, зі святами! Зичимо вам добробуту, радості, творчої наснаги та нових звершень на професійній ниві!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59600

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275563

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді