У Верховній Раді України зареєстровано «Проект Закону про внесення змін до статті 146 Сімейного кодексу України (щодо визначення імені дитини)» від 14.01.2014 № 3881.
Відповідно до цього законопроекту батьки не мають права давати своїм дітям імена, що «складаються з назв неживих предметів, придуманих персонажів, географічних назв (позначень), флори і фауни, титулів, хвороб, одночасним поєднанням букв, символів або цифр, абревіатур».
Автори проекту — Ельбрус Тедеєв, Володимир Мисик та Артур Палатний — пропонують внести відповідні поправки до Сімейного кодексу та закріпити норму, згідно з якою дитині можна дати не більше двох імен, якщо це не обумовлено звичаями національної меншості.
«Такі запропоновані зміни є доцільними, оскільки виявлення бажання батьків присвоїти дитині певне «екзотичне» ім’я не повинно порушувати законні права дитини», — йдеться у пояснювальній записці.
Варто зауважити, що згідно з проектом закону батьки матимуть право подати скаргу до органів вищого рівня або до суду.
Статті за темою
Усі статті за темоюСтруктура системи забезпечення якості освіти
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27106
Порушення академічної доброчесності в школі
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
25816
Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
63
Закон України «Про повну загальну середню освіту»
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону
125247
Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей
Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
77