Подих весни

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вийшло друком друге число журналу «Методична скарбничка вихователя». На його сторінках запропоновано добірку методичних матеріалів, об’єднаних темою «Подих весни».

Весняна тематика надзвичайно різноманітна не лише за змістом, а й за емоційним забарвленням і формами реалізації запропонованого змісту.

У вступній статті лютневого числа журналу «Відчуйте подих весни» визначено основні тематичні напрями: Весна-красуня, Весна-вітальниця, Весна літературна, Весна-господиня, Весна календарна, а також надано методичні рекомендації щодо засвоєння різних аспектів весняної тематики дошкільниками.

Під час планування та організації освітньої роботи вихователям неодмінно стануть у пригоді змістове наповнення теми «Подих весни» у вигляді інтелектуальної карти та відповідна тематика інтегрованих занять на два тижні.

У основі реалізації літературного проекту «Подих весни» лежить текстоцентричний підхід до організації освітньої роботи з дошкільниками. Проживання теми проекту протягом тижня в кожній віковій групі побудовано за змістом різних казок. Планування інтегрованих занять на основі літературних творів для молодшої, середньої та старшої груп, а також планування освітньої роботи на основі словацької народної казки «У Сонечка в гостях» у вигляді інтелектуальної карти подано у статті «Літературний проект на тему «Подих весни».

Одним із найяскравіших весняних свят для дошкільників є 8 Березня. Тож підготовку до відзначення цього дня можна використати як мотивацію дітей до різних видів діяльності. У матеріалі «Освітній проект «Весна вітає мам» представлено варіант проживання весняної тематики, а саме: план-сітку проекту та його змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти.

На кольорових сторінках журналу пропонуємо майстер-класи виготовлення творчих робіт на весняну тематику та об’ємної листівки для матусі, а також аудит за темою «Подих весни» та ілюстрації до казки «У Сонечка в гостях».

Картотека лютневого числа містить такі дидактичні матеріали, як-от:

  • плани-конспекти інтегрованих занять;
  • мовленнєві та логіко-математичні вправи;
  • дидактичні, пальчикові ігри;
  • ігри-стратегії та ігри-драматизації;
  • хрестоматія — вірші, скоромовки, прислів’я.

Одним з ефективних засобів розвитку пам’яті дошкільників є використання різних методів та прийомів мнемотехніки. Основні прийоми мнемотехніки для розвитку зв’язного мовлення подано в матеріалі «Робота з літературним твором із використанням прийомів мнемотехніки».

Із першим подихом весни з’являються первоцвіти і прикрашають ліси, луки та степи своїм різнобарв’ям. Рекомендації щодо ознайомлення дітей із первоцвітами за допомогою авторської казки — у статті «Ознайомлення з первоцвітами».

Також пропонуємо до вашої уваги аудит за тематичними напрямами Весна-красуня, Весна-вітальниця, Весна-господиня.

Усе це та багато іншої корисної інформації — на сторінках другого числа журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103061

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103068

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121532

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді