Указом Президента України від 02.03.2014 № 189/2014 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».
Відповідно до даного документу Начальнику Генерального штабу — Головнокомандувачу Збройних Сил України, керівникам інших військових формувань доручено невідкладно привести Збройні Сили України та відповідні військові формування у бойову готовність ПОВНА згідно з уточненими планами приведення військ (сил) у бойову готовність.
Як установа або навчальний заклад, в якій працює військовозобов’язаний, має забезпечити виконання указу? Про це читайте у матеріалі, що підготовлений редакцією журналу «Кадровик-01» разом з офіцерами Генерального штабу Збройних сил України.
З матеріалу Ви отримаєте відповіді на такі запитання:
- Чи може роботодавець не відпустити працівника на збори через виробничу необхідність?
- Що робити, якщо на збори призвано працівника, який перебуває у відпустці?
- Як оформити відсутність працівника у зв’язку з участю у зборах?
- Який порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних, призваних на збори?
- Чи зберігати середній заробіток за призваним на збори працівником, який виконує роботу за сумісництвом?
- Чи оплачувати тимчасову непрацездатність, яка настала під час зборів?
- Чи можна звільняти працівника, який перебуває на військових зборах?
- Яким документом працівник має підтвердити участь у військових зборах?
Для того, щоб отримати доступ до матеріалу, вам необхідно зареєструватися на порталі «Гаряча Лінія Кадровика», підтвердити свою реєстрацію та перейти за посиланням. На цій сторінці ви можете скачати у форматі ПДФ матеріал, що містить докладні роз’яснення з питань оформлення навчальних військових зборів.
Крім того, зазначений документ розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа».