Змінено порядок діяльності освітніх округів та опорних шкіл

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У межах децентралізації повноважень центральних органів влади Уряд вніс зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначив умови функціонування  опорних шкіл

У межах децентралізації повноважень центральних органів влади Уряд вніс зміни у порядок створення освітніх округів, а також визначив умови функціонування   опорних шкіл. Відповідну постанову прийнято на засіданні 20 січня 2016 року, повідомляє  Урядовий портал.

Відтепер об’єднані територіальні громади, органи місцевого самоврядування і районного рівня матимуть змогу самі вирішувати питання структури мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

«Опорні загальноосвітні навчальні заклади, що створюватимуться на місцях, будуть оснащені сучасною матеріально-технічною базою, зокрема, кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням тощо. З цією метою у грудні минулого року Уряд збільшив фінансування освітньої галузі на 121 771 000 гривень», — йдеться у повідомленні.

Питання підвезення учнів і педагогів шкільними автобусами до школи також вирішуватимуть на місцях.

«Єдиний зараз шлях переконати в тому, що треба оптимізовувати мережу, — це показати кращу школу, сильніших вчителів і кращі умови для кожного учня. І тоді батьки і діти самі зрозуміють, що це не просто установа, де отримують папірець про здобуття середньої освіти, а навчальна установа, яка дає знання і можливість потім вступити до вищого навчального закладу», — сказав Арсеній Яценюк під час одного із засідань Уряду.

За словами Прем’єр-міністра спершу в кожному обласному центрі повинні з’явитися так звані hub schools — школи, які продемонструють, що таке європейська якість освіти, починаючи з будівлі школи і закінчуючи вчителями, які отримуватимуть гідну заробітну плату.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відстрочка від мобілізації для педагогів

Педагогічні працівники мають право на відстрочку від мобілізації. У статті йдеться про умови та порядок надання відстрочки від мобілізації вчителям та іншим педагогічним працівникам
18

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
4130

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді