Діяльність інвентаризаційних комісій: основні акценти і важливі нюанси

На сторінках липневого номера журналу «Практика управління закладом освіти» опубліковано витяги з нормативно-правових документів, пам’ятки, рекомендації та інші корисні матеріали на тему «Діяльність інвентаризаційних комісій», що обов’язково стануть у пригоді керівникові навчального закладу.

Мабуть, сама лише перспектива проведення інвентаризації може спричинити тривогу в душі кожного керівника навчального закладу. Щоб почуватися більш упевнено під час інвентаризації у навчальному закладі, слід ознайомитися з публікаціями журналу «Практика управління закладом освіти» № 07/2014. 

У тематичному номері журналу подано норми законодавства щодо інвентаризації, узагальнено порядок її проведення. А також — надано роз’яснення щодо того, як діяти керівникові навчального закладу, якщо член інвентаризаційної комісії з поважних причин не може брати участь в інвентаризації. 

Звісно, працівники навчальних закладів під час організації навчально­виховного процесу користуються особистими речами. Урахуйте, що особисті речі працівників у разі проведення інвентаризації необхідно обліковувати. Про це — в рубриці «Організовуємо роботу з кадрами». 

Також доцільно переглянути інформацію про списання комп’ютерної техніки, хімічних реактивів та речовин, якщо за результатами інвентаризації виникла необхідність списати морально застарілі або фізично зношені речі. 

Окрім того, варто звернути увагу на пам’ятки про:

  • періодичність проведення інвентаризацій у навчальних закладах;
  • основні завдання постійної інвентаризаційної комісії;
  • матеріальну відповідальність працівників;
  • облік та списання підручників і навчальних посібників;
  • облік та інвентаризацію комп’ютерних програм у навчальному закладі. 

Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації — на сторінках журналу «Практика управління закладом освіти» № 07/2014.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27131

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
76

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді