Мабуть, сама лише перспектива проведення інвентаризації може спричинити тривогу в душі кожного керівника навчального закладу. Щоб почуватися більш упевнено під час інвентаризації у навчальному закладі, слід ознайомитися з публікаціями журналу «Практика управління закладом освіти» № 07/2014.
У тематичному номері журналу подано норми законодавства щодо інвентаризації, узагальнено порядок її проведення. А також — надано роз’яснення щодо того, як діяти керівникові навчального закладу, якщо член інвентаризаційної комісії з поважних причин не може брати участь в інвентаризації.
Звісно, працівники навчальних закладів під час організації навчальновиховного процесу користуються особистими речами. Урахуйте, що особисті речі працівників у разі проведення інвентаризації необхідно обліковувати. Про це — в рубриці «Організовуємо роботу з кадрами».
Також доцільно переглянути інформацію про списання комп’ютерної техніки, хімічних реактивів та речовин, якщо за результатами інвентаризації виникла необхідність списати морально застарілі або фізично зношені речі.
Окрім того, варто звернути увагу на пам’ятки про:
- періодичність проведення інвентаризацій у навчальних закладах;
- основні завдання постійної інвентаризаційної комісії;
- матеріальну відповідальність працівників;
- облік та списання підручників і навчальних посібників;
- облік та інвентаризацію комп’ютерних програм у навчальному закладі.
Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації — на сторінках журналу «Практика управління закладом освіти» № 07/2014.