ІКТ: урізноманітнюємо музичні заняття

У дитячому садку комп’ютер давно використовують як засіб розвитку творчих здібностей дитини й активізації педагогічного процесу. Однак інформатизація сфери музичного виховання дошкільників відбувається все ж з певною затримкою. Саме тому в ювілейному числі журналу «Музичний керівник» № 01/2016 презентовано досвід авторів-розробників динамічних «комп’ютерних» пригод, пізнавальних музичних ігор та пісень про диво-техніку для опанування дітьми «секретів» музики

У дитячому садку комп’ютер давно використовують як засіб розвитку творчих здібностей дитини й активізації педагогічного процесу. Однак інформатизація сфери музичного виховання дошкільників відбувається все ж з певною затримкою. Саме тому в ювілейному числі журналу «Музичний керівник» № 01/2016 презентовано досвід авторів-розробників динамічних «комп’ютерних» пригод, пізнавальних музичних ігор та пісень про диво-техніку для опанування дітьми «секретів» музики.

В умовах тотальної інформатизації суспільства перед фахівцями з музичного виховання постає проблема: Як прищепити дитині ХХІ століття інтерес до музичного мистецтва, розвинути її музичний смак? Як допомогти їй полюбити спів? Відповіді на ці запитання шукайте у статті «Застосування комп’ютерних технологій в організації співочої діяльності у дитячому садку».

Своєрідне продовження окресленої теми — конспект музичного заняття «Пригоди Мобілайчика в Музичному Королівстві», яке має на меті ознайомити дітей із «музичними можливостями» комп’ютера. Досвідчені автори-практики радять застосувати ІКТ також під час невеличких сеансів музикотерапії просто «з порогу» дитячого садка — для гармонізації емоційного стану дітей уранці. Про це докладніше — у матеріалі «Тиждень «Ранкових зустрічей».

Для справжнього «музичного чарівника» — немає нічого неможливого. Можна навіть огорнути дітей фантазійним шлейфом музики зими, навчити дослухатися до шепоту снігу та крижаного голосу вітру, кружляти в таночку з метелицею та грати мелодію бурульок — ці секрети подано в матеріалі «Зимова фантазія».

А ще у цьому числі для вас актуальні вже взимку сценарії до свята Восьмого березня, кольорова пам’ятка «Чому музика? Плюси музичного виховання», яку можна розмістити в інформаційному куточку, використати під час виступів на батьківських зборах, на засіданнях методичних об’єднань. Тобто завжди мати професійні яскраві «аргументи» напохваті.

Редакція журналу «Музичний керівник» працює для вас вже п’ять років. Обсяг професійної корисної інформації сягнув близько 4000 тисяч сторінок, надруковано понад 500 пісень, 100 сценаріїв свят.

Але не забувайте, попереду — все найцікавіше! Тож будьте з нами — на високій ноті!

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол засідання атестаційної комісії

Сьогодні атестація педагогів відбувається відповідно до нової редакції Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з цим Положенням, засідання атестаційної комісії оформляються протоколом. Хто за нього відповідає, які дані він повинен містити, як скласти Протокол засідання атестаційної комісії – читаємо далі.
1056

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді