Всеукраїнський день дошкілля: урочисто, професійно, натхненно

Всеукраїнський день дошкілля — українське загальнодержавне свято, засноване в 2011 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» від 13.08.2011 № 629 та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

26 вересня 2014 року в Київському міському будинку вчителя за ініціативи Міністерства освіти і науки України спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» відбулося святкування Всеукраїнського дня дошкілля.

На урочистий захід завітали Лілія Гриневич, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Юрій Кононенко, директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (МОН), Володимир Авраменко, перший заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту МОН, Ніна Омельяненко, голова правління Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти».

На свято запрошені різні категорії працівників галузі дошкільної освіти з усієї України. Гості столиці, заслужені працівники освітньої галузі мали змогу протягом дня відвідати пізнавальні майстер-класи, виставки творчих робіт та фахової літератури, помилуватися концертною програмою.

Між яскравими номерами концертної програми працівники дошкільної освіти мали змогу почерпнути корисне з досвіду роботи своїх колег. Так, Юлія Попова, головний спеціаліст управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради, голова місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Дніпропетровській області, зауважила, що кожен регіон нашої країни має свої родзинки у сфері дошкільної освіти, а Дніпропетровщина славиться можливостями формувати духовний розвиток дитини за допомогою мистецтва. Тому власна творча ініціатива педагога дуже важлива для організації навчального процесу. На думку Тамари Ільченко, директора ДНЗ № 54 міста Києва, для підвищення фахової майстерності педагогів необхідно створювати конкурсні умови, запроваджувати рейтингову систему оцінювання праці у навчальному закладі. Методист науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради Ірина Романюк наголосила на важливості виставки досягнень працівників дошкільної освіти, що допомагає дізнатися про успіхи колег, сформувати власні прагнення. Ольга Байєр, кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член Асоціації психолінгвістів України, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», говорила про розвиток інформаційної компетентності: як адаптувати технології до потреб вихованців дошкільного закладу.

Після виступів тривала церемонія нагородження переможців галузевого огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання у дошкільних навчальних закладах і Фестивалю театрального мистецтва дошкільнят. На цьому не завершилися святкові урочистості і приємні сюрпризи. На гостей свята чекала ще й незабутня прогулянка на білому теплоході з неперевершеними краєвидами дніпровських схилів. Цей рекреаційний подарунок приготувала для працівників дошкільної освіти  України Асоціація працівників дошкільної освіти спільно з напрямом «Експертус Освіта» Цифрового видавництва Експертус.

Щоб заслужити довіру дитини та познайомити її з великим непізнаним світом, потрібно щоденно проявляти високий професіоналізм, терпіння і мудрість. Тому працювати в дошкільній освіті — високе покликання і велика відповідальність. Бути вихователем — це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця, що збагачує світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю. Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей.

Читайте більше — на сторінках газети «Дошкілля.UA».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230316

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4303

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді