Оприлюднено зміни до проекту Умов прийому до вищих навчальних закладів випускників 2015 року

Тепер можна ознайомитись з внесеними змінами до прийому до вищих навчальних закладів 2015 року порівняно з 2014 роком.

На офіційному веб-сайті (рубрика «Громадське обговорення») Міністерство освіти і науки України (МОН) опублікувало Порівняльну таблицю змін до проекту Умов прийому до ВНЗ у 2015 році.

За словами Лікарчука, директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО), зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) та державна підсумкова атестація для всіх випускників 11-х класів, незалежно від того, вступатимуть вони до ВНЗ чи не вступатимуть, відбудуться за єдиними тестами.

Станом на 2015 рік передбачено вищезазначеними  Умовами коефіцієнти, що встановлюються Правилами прийому до вищого навчального закладу, який буде множитись на сумарну кількість балів вступника:

  • вага кожного сертифікату — не менше 20 % конкурсного бала;
  • вага атестата — від 0 до 10%;
  • творчі конкурси (у разі проведення) — не більше 50%;
  • додаткові бали за МАН, олімпіади, підготовчі курси можуть становити від 0 до 5%.

Обмеження терміну дії сертифіката УЦОЯО — з наступного року отримані сертифікати про результати проходження ЗНО будуть дійсними лише рік. 

Скасування цільового прийому. У зв’язку зі скаргами про неможливість отримати таке направлення без сплати відповідних внесків.

Ці положення є обов'язковими для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування. У таблиці (далі) вказано також заклади, якими ці положення викнуються згідно з  правилами прийому до цих навчальних закладів (підрозділів), які розробляються відповідно до законодавства України та методичних рекомендацій, що затверджуються центральними органами виконавчої влади узгодженими з МОН.

З цими та іншими змінами можна ознайомитись безпосередньо в запроповонавій таблиці МОН.

Стосовно зауваженнь та пропозицій МОН просить надсилати інформацію на електронну адресу [email protected]

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді