У Києві планують створити електронну карту розміщення шкіл

Столична влада розробляє електронну карту розміщення шкіл міста Києва з урахуванням їх територіального сусідства, розраховує та порівнює фактичну вартість навчання однієї дитини у загальноосвітніх навчальних закладах за типами та районами з метою оптимізації шкільної мережі, підвищення якості освітніх послуг.

Заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко повідомила про те, що міська влада розробляє електронну карту розміщення шкіл міста Києва з урахуванням їх територіального сусідства, а також розраховує та порівнює фактичну вартість навчання однієї дитини у загальноосвітніх навчальних закладах за типами та районами.

Така підготовка дасть змогу швидше та ефективніше запровадити в столиці фінансування навчальних закладів за принципом оплати навчання кожної конкретної дитини. Так, у 22-х з 28-ми країн Європейського Союзу фінансування освітніх закладів відбувається за принципом оплати навчання кожної конкретної дитини. Відповідно якщо у школі навчається більше дітей, то і надходження з бюджету на цю школу більші

Заступник голови КМДА підкреслила, що запровадження такого підходу дозволить оптимізувати шкільну мережу, підвищити якість освітніх послуг, а також раціонально використовувати бюджетні кошти.

«Окрім того, це забезпечить здорову конкуренцію серед навчальних закладів, адже чим краща якість освіти у школі, тим більше учнів прагне навчатися там, і відповідно тим більше на цей навчальний заклад виділяється коштів», — наголосила Ганна Старостенко.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230635

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді