На захисті Чорного моря юні іллічівці

Проведення заходів патріотичного спрямування є дуже важливим у вихованні підростаючого покоління. Святкування Всесвітнього Дня Чорного моря в ДНЗ № 8 «Перлинка», що на Одещині, — один із таких заходів. Чим же воно найбільше запам’яталося учасникам?

Всесвітній День Чорного моря (International Black Sea Day) 31 жовтня традиційно відзначають у формі екологічних та природоохоронних акцій. Адже мета його — привернути увагу міжнародної громадськості до того, який збиток морям і океанам завдає перелов риби, забруднення водоймищ і глобальне потепління. В дошкільному навчальному закладі № 8 «Перлинка» Іллічівська, міста зі славними морськими традиціями, до святкових заходів долучилися і діти, і дорослі.

Святкового дня у «Перлинці» пройшов семінар для педагогічних працівників дошкільних закладів Іллічівська «Найсиніше у світі — Чорне море моє». Чому саме в цьому дошкільному закладі? Бо тут діє міні-музей Чорного моря, створений у рамках проекту «Я в музеї».

Світлана Малахова, завідувач дошкільним навчальним закладом № 8 «Перлинка», розповіла, що саме любов до рідного міста надихнула колектив на ідею створення міні-музею Чорного моря: «Чорне море — це візитка нашого міста, наша окраса, наше багатство. Яке воно? Що в ньому? Чому його треба оберігати? Якими виростуть наші діти: чи навчаться в нас, дорослих любити свою малу Батьківщину і все те, що з нею пов’язано? Ці питання і спонукали нас до роботи над створенням розвивального середовища як закладу, так і міні-музею».

У створенні міні-музею брали активну участь не лише вихованці, а і їхні родини: обговорювали тематику, приносили експонати, створювали експозиції. Серед експонатів — мушлі та риби Чорного моря, гербарій водоростей, репродукції картин Івана Айвазовського, фотографії. Гордістю музею є уламок древньогрецької амфори III–IV ст. до н. е., подарунок місцевих рибалок. Знайшовся куточок і для «острова піратів».

Окрасою міні-музею під час святкування Дня Чорного моря стала виставка спільно створених дітьми, педагогами та батьками робіт з природних матеріалів.

Світлана Малахова розповіла учасникам семінару про діяльність адміністрації дошкільного закладу зі створення розвивального простору в ньому, а вихователь-методист Олена Лятамбур виступила з доповіддю-презентацією «Методичне забезпечення проекту «Я в музеї».

Далі на учасників семінару чекала екскурсія міні-музеєм «Знайомтеся — Чорне море». Екскурсоводами були діти старшого дошкільного віку під керівництвом Світлани Бурковської.

Кульмінацією свята стала пізнавально-музична розвага з використанням мультимедійної презентації «На хвилях Чорного моря». Діти озвучували і зображували в танцях мешканців Чорного моря. Цю розвагу підготували вихователі — Наталя Воуба, Альбіна Ковальова; музичні керівники — Світлана Нєдєлко, Ірина Пінчук.

У дошкільному закладі до Дня Чорного моря був підготовлений також випуск стінгазети, темою якого стало гасло «Збережемо наше море». Діти не гірше за дорослих розуміють, чому потрібно берегти море, їм лише потрібно все показати і розповісти — просто, як є, без наукових термінів. Вихованці розповіли про шкоду, яку завдає сміття на пляжі, про необхідність не тільки самому дбайливо ставитися до моря і його багатств, а й зупиняти інших, тих, хто не береже їх.

Присутні високо оцінили захід. Слова подяки звучали на адресу його організаторів — працівників ДНЗ № 8 «Перлинка»: завідувача Світлани Малахової, вихователя-методиста Олени Лятамбур, вихователів Тетяни Гринчук, Олени Ганюкової, Елли Евсюкової.

Сподіваємося, що ще одна іскорка любові до своєї Батьківщини запалилася в душі кожної дитини і дорослого.

 

Алла Керізь, методист міського методичного кабінету м. Іллічівськ

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230316

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4303

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді