Надано роз’яснення щодо навчання з питань пожежної безпеки

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у листі від 22.04.2015 № 03-6032/164 надала роз’яснення щодо навчання з питань пожежної безпеки

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (далі — ДСНС) у листі від 22.04.2015 № 03-6032/164 надала роз’яснення щодо навчання з питань пожежної безпеки.

Відповідно до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 444, навчання працівників, зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, здійснюється безпосередньо на підприємстві, в установі та організації згідно з програмою пожежно-технічного мінімуму, що розробляється і затверджується підприємством, установою, організацією на підставі програм та організаційно-методичних вказівок з підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, що розробляються і затверджуються ДСНС, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Програми навчання з питань пожежної безпеки погоджуються із ДСНС України. Враховуючи, що ДСНС України здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через територіальні органи в областях та м. Києві (п. 6 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.01.2013 № 20), для погодження програми пожежно-технічного мінімуму необхідно звертатися до територіального органу ДСНС України за місцем розташування підприємства, установи або організації.

Навчання посадових осіб підприємств, установ та організацій, які до початку виконання своїх обов’язків і періодично (один раз на три роки) зобов’язані проходити навчання з питань пожежної безпеки, здійснюється на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності або на інших підприємствах, в установах та організаціях (далі — суб’єкти, які навчають), що мають затверджені програми навчання згідно із Порядком затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання, затвердженим наказом МВС України від 11.09.2014 № 935, зареєстрованим у Мін’юсті 07.10.2014 за № 1204/25981. Детальна інформація, що стосується переліку суб’єктів, які навчають, розміщується на офіційному веб-сайті ДСНС України.

Особи, які залучаються підприємствами, установами та організаціями (в тому числі на умовах договору) до перевірки знань з питань пожежної безпеки у складі відповідних комісій, зобов’язані пройти спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності відповідно до вимог типового положення про них.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді