Виховуємо дитину — зростаємо як батьки

У Київському міському будинку вчителя 17 листопада 2014 року відбулося чергове засідання клубу «Психологічний комфорт» на тему «Виховуємо дитину — зростаємо як батьки» у формі семінару-практикуму.

У роботі клубу «Психологічний комфорт» взяли участь співробітники лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та кафедри вищої школи Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя», завідувач дошкільного навчального закладу № 69 м. Краматорська Донецької обл., практичні психологи київських дошкільних навчальних закладів та студенти педагогічних вузів.

Засідання клубу відкрила Ірина Карабаєва, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, науковий керівник і консультант  клубу «Психологічний комфорт». Перед присутніми виступили Тамара Піроженко, доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, а також Людмила Соловйова та Олена Хартман, кандидати психологічних наук, старші наукові співробітники цієї лабораторії.

Тамара Піроженко наголосила на необхідності формування свідомого батьківства, адже сім’я є незамінним, глибоко специфічним соціальним інститутом розвитку особистості. А для дитини, особливо в перші роки її життя, вплив сім’ї домінує над усіма іншими впливами, значною мірою визначаючи її життєвий шлях у майбутньому. Присутнім цікаво було дізнатися, як самі діти визначають поняття «сім’я», і це дуже показово, адже саме в сім’ї закладаються основи ціннісно-мотиваційної сфери особистості.

Людмила Соловйова представила основні напрями роботи лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. А Олена Хартман розкрила можливості формування професійно-методичної компетентності педагогів на прикладі дослідно-експериментальної діяльності ДНЗ № 31, м. Костянтинівки Донецької обл.

Досвідом партнерської взаємодії педагогів з батьками в ДНЗ № 69 м. Краматорська Донецької обл. поділилась його завідувач Світлана Бородай. А Сабіна Іванчук, аспірантка кафедри вищої школи Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», розкрила проблему формування у дошкільників культури споживання.

Про можливості використання матеріалів періодичних спеціалізованих видань в організації взаємодії ДНЗ з батьками розповіла Наталія Савінова, головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя». Крім того, вона ознайомила присутніх з електронними виданнями напряму «Експертус Освіта», зокрема КОЗА-ДИСКом «Шаблони і розробки для вихователя-методиста», та запросила їх до обговорення актуальних професійних питань на порталі освітян України «Педрада».

Участь у  засіданнях клубу «Психологічний комфорт» сприяє підвищенню фахової психолого-педагогічної компетентності практичних працівників дошкільних закладів.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли весняні канікули в школі — працює план

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. У декого вони розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Більшістю організаційних питань до весняних канікул у загальноосвітньому навчальному закладі опікується заступник директора
20018

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230771

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4319

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді