Виховуємо дитину — зростаємо як батьки

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Київському міському будинку вчителя 17 листопада 2014 року відбулося чергове засідання клубу «Психологічний комфорт» на тему «Виховуємо дитину — зростаємо як батьки» у формі семінару-практикуму.

У роботі клубу «Психологічний комфорт» взяли участь співробітники лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України та кафедри вищої школи Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя», завідувач дошкільного навчального закладу № 69 м. Краматорська Донецької обл., практичні психологи київських дошкільних навчальних закладів та студенти педагогічних вузів.

Засідання клубу відкрила Ірина Карабаєва, кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, науковий керівник і консультант  клубу «Психологічний комфорт». Перед присутніми виступили Тамара Піроженко, доктор психологічних наук, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, а також Людмила Соловйова та Олена Хартман, кандидати психологічних наук, старші наукові співробітники цієї лабораторії.

Тамара Піроженко наголосила на необхідності формування свідомого батьківства, адже сім’я є незамінним, глибоко специфічним соціальним інститутом розвитку особистості. А для дитини, особливо в перші роки її життя, вплив сім’ї домінує над усіма іншими впливами, значною мірою визначаючи її життєвий шлях у майбутньому. Присутнім цікаво було дізнатися, як самі діти визначають поняття «сім’я», і це дуже показово, адже саме в сім’ї закладаються основи ціннісно-мотиваційної сфери особистості.

Людмила Соловйова представила основні напрями роботи лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. А Олена Хартман розкрила можливості формування професійно-методичної компетентності педагогів на прикладі дослідно-експериментальної діяльності ДНЗ № 31, м. Костянтинівки Донецької обл.

Досвідом партнерської взаємодії педагогів з батьками в ДНЗ № 69 м. Краматорська Донецької обл. поділилась його завідувач Світлана Бородай. А Сабіна Іванчук, аспірантка кафедри вищої школи Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет», розкрила проблему формування у дошкільників культури споживання.

Про можливості використання матеріалів періодичних спеціалізованих видань в організації взаємодії ДНЗ з батьками розповіла Наталія Савінова, головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу» та «Методична скарбничка вихователя». Крім того, вона ознайомила присутніх з електронними виданнями напряму «Експертус Освіта», зокрема КОЗА-ДИСКом «Шаблони і розробки для вихователя-методиста», та запросила їх до обговорення актуальних професійних питань на порталі освітян України «Педрада».

Участь у  засіданнях клубу «Психологічний комфорт» сприяє підвищенню фахової психолого-педагогічної компетентності практичних працівників дошкільних закладів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54506

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59837

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді