Профспілка закликала МОН прискорити підвищення окладів педагогів із 1 вересня
Підпишіться на канал Messenger — Експертус Освіта! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У профспілці нагадали, що на початку 2026 року посадові оклади педагогів уже були підвищені відповідно до урядових рішень. Однак, за їхніми розрахунками, нинішній рівень оплати праці залишається нижчим за той, який передбачає стаття 61 Закону України «Про освіту».
За інформацією профспілки, у Державному бюджеті на 2026 рік на програму «Підвищення престижності праці у сфері освіти» передбачено понад 64,6 млрд грн. Частину цих коштів уже спрямували на підвищення окладів і виплату доплат педагогам, однак близько 29,6 млрд грн залишаються нерозподіленими.
У зверненні зазначається, що нині найнижчий посадовий оклад педагогічного працівника становить 8404 грн, що менше мінімальної заробітної плати. Водночас посадовий оклад молодого педагога перевищує 9,5 тис. грн, а педагога найвищої кваліфікаційної категорії — майже 11,8 тис. грн.
Профспілка також наголосила, що з березня тривають консультації з Міністерством освіти і науки щодо подальшого підвищення оплати праці педагогів. При цьому організація закликала не змінювати законодавчі гарантії, визначені Законом «Про освіту» та Законом «Про повну загальну середню освіту».
У профспілці розраховують, що МОН найближчим часом підготує проєкт постанови Кабінету Міністрів про підвищення посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників усіх типів закладів освіти з 1 вересня 2026 року.
