Українці почали менше читати

Дослідники назвали найпоширеніші причини, чому українці не читають: відсутність культури читання в сім'ї, переорієнтація особистого часу на інтернет, телебачення, комп'ютерні ігри, зниження моди на читання серед молоді.

За результатами соціологічного дослідження «Читання книг в Україні–2014», підготовленого компанією GfK Ukraine, у 2014 році українці рідше читали книги своїм дітям і самі діти  читали набагато менше.

Кількість сімей з дітьми до 15 років, в яких батьки прочитали дитині хоча б одну книжку знизилася порівняно з минулим роком з 28% до 23%.

У цьому році також зменшилась на 13 % кількість дітей до 15 років, які прочитали хоча б одну книгу.

Загальна кількість прочитаних дітьми книг зменшилася більш ніж на 60%. Книговидавці підтверджують: зменшився реальний обсяг ринку в сегменті книжок для дітей та юнацтва.

Дослідники констатували зростання попиту на україномовні версії книжок: тепер читачі частіше віддають перевагу не російськомовним версіям твору, а україномовним.

Актуальною залишається  «розумна» дитяча література: дитячі енциклопедії, розвиваючі видання з оригінальним авторським контентом, які підходять і для малюків, і для школярів, і для їхніх батьків.

Дослідники назвали найпоширеніші причини, чому діти не читають: відсутність культури читання в сім'ї, переорієнтація особистого часу на інтернет, телебачення, комп'ютерні ігри, зниження моди на читання серед молоді.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27854

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді