Світ мусить стати кращим для кожної дитини у 2015 році

Цей рік спустошив життя мільйонів дітей. Вперше протягом останніх років настільки велика кількість дітей зазнала такої невимовної жорстокості через конфлікти.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) повідомляє, що у 2014 році велика кількість дітей у всьому світі постраждали від збройних конфліктів. Діти опинялись в епіцентрі насильства та його наслідків, їх примусово вербували, вони ставали мішенями збройних угрупувань.

ЮНІСЕФ є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей. Фонд працює у понад 190 країнах світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя.

За даними ЮНІСЕФ, близько 15 млн. дітей постраждали від збройних конфліктів у Центрально-Африканській республіці, Південному Судані, Палестині, Сирії і в Україні, включно з біженцями та внутрішньо переміщеними дітьми.

Виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк зазначив: «Цей рік спустошив життя мільйонів дітей. Вперше протягом останніх років настільки велика кількість дітей зазнала такої невимовної жорстокості через конфлікти».

Понад 230 млн. дітей у всьому світі на сьогодні живуть на територіях, охоплених збройними конфліктами.

Юнісеф повідомляє про втрати у різних куточках світу:

  • у Центрально-Африканській республіці — 2,3 млн. дітей зазнали впливу збройного конфлікту, з них 430 було вбито, а близько 10 тис. завербовано у групи бойовиків;
  • у секторі Газа — 54 тис. дітей постраждали внаслідок 50-денного конфлікту влітку, з них 538 загинуло;
  • у Сирії — понад 7,3 млн. дітей постраждали від збройного конфлікту, з них 105 загинуло;
  • в Іраку — 2,7 млн. дітей зазнали впливу збройного конфлікту;
  • у Південному Судані — 235 тис. дітей страждають від голоду;
  • в Україні через конфлікт зареєстровано більше ніж 130 тис. внутрішньо переміщених дітей станом на початок грудня.

Зважаючи на сумну статистику, Ентоні Лейк наголошує: «Насильство та травматичний досвід, окрім того, що завдає шкоди конкретній дитині, має навіть більший негативний наслідок — підриває саме суспільство. Світ може і мусить стати кращим місцем для кожної дитини у 2015 році. Кожна дитина, яка зростає у безпеці сильною, здоровою та освіченою може згодом зробити значний внесок у своє майбутнє та майбутнє сім'ї, громади, нації, а також у наше спільне майбутнє».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Булінг у школі: що робити педагогам

Учні часто забувають про дисципліну та повагу до педагогів. Підготуйтеся до різних ситуацій. Адже булінг часто проявляється й у ставленні учнів до педагогів
32351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді