Принципи формування мережі ВНЗ, вступ до старшої школи за конкурсом, а також проведення ЗНО у електронній формі, — про все це розповів Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук в інтерв'ю РБК-Україна сказав, що мережа ВНЗ мають формувати на принципах конкуренції між ними. Він наголосив, що треба заборонити ВНЗ брати на перший курс абітурієнтів з низьким рівнем знань.
«У нас сьогодні беруть усіх підряд: набрав 100–120 балів — і ти можеш стати студентом. Ні, підніміть планку і в нас тоді кількість вищих навчальних закладів за три роки зменшиться наполовину.»
На думку І. Лікарчука, проведення якісного іспиту зовнішнім агентством на етапі випуску з вищого навчального закладу дасть змогу визначити, який ВНЗ не дає належного рівня освіти і не має права існувати.
Щодо старшої школи, то І. Лікарчук наголосив на необхідності проведення конкурсу при вступі у старшу школу. «Нині в 10–11-х класах навчається 40% тих, кому загальна середня освіта не потрібна.»
Проведення в 2016 році в Україні ЗНО в електронному вигляді зараз під питанням. На сьогодні не відомо, чи бюджет передбачатиме витрати у розмірі 1,5 млрд. грн, які потрібні для реалізації проекту.
Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
Як фіксувати поточне оцінювання, виводити та корегувати семестрову і річну оцінки за вимогами НУШ: розʼяснення від МОН у статті
Табель обліку використання робочого часу щомісяця складають на всіх працівників закладу освіти. Розглянемо особливості ведення документа, дані якого ураховують під час обчислення заробітної плати та заповнення форм державних статистичних спостережень
Уточните та узагальните особливості блочно-тематичного планування. Отримаєте варіант блочно-тематичного планування, яким зможете скористатися у своїй роботі.