Принципи формування мережі ВНЗ, вступ до старшої школи за конкурсом, а також проведення ЗНО у електронній формі, — про все це розповів Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти.
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук в інтерв'ю РБК-Україна сказав, що мережа ВНЗ мають формувати на принципах конкуренції між ними. Він наголосив, що треба заборонити ВНЗ брати на перший курс абітурієнтів з низьким рівнем знань.
«У нас сьогодні беруть усіх підряд: набрав 100–120 балів — і ти можеш стати студентом. Ні, підніміть планку і в нас тоді кількість вищих навчальних закладів за три роки зменшиться наполовину.»
На думку І. Лікарчука, проведення якісного іспиту зовнішнім агентством на етапі випуску з вищого навчального закладу дасть змогу визначити, який ВНЗ не дає належного рівня освіти і не має права існувати.
Щодо старшої школи, то І. Лікарчук наголосив на необхідності проведення конкурсу при вступі у старшу школу. «Нині в 10–11-х класах навчається 40% тих, кому загальна середня освіта не потрібна.»
Проведення в 2016 році в Україні ЗНО в електронному вигляді зараз під питанням. На сьогодні не відомо, чи бюджет передбачатиме витрати у розмірі 1,5 млрд. грн, які потрібні для реалізації проекту.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?