Про вступ до старшої школи за конкурсом

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Принципи формування мережі ВНЗ, вступ до старшої школи за конкурсом, а також проведення ЗНО у електронній формі, — про все це розповів Ігор Лікарчук, директор Українського центру оцінювання якості освіти.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук в інтерв'ю РБК-Україна сказав, що мережа ВНЗ мають формувати на принципах конкуренції між ними. Він наголосив, що треба заборонити ВНЗ брати на перший курс абітурієнтів з низьким рівнем знань.

«У нас сьогодні беруть усіх підряд: набрав 100–120 балів — і ти можеш стати студентом. Ні, підніміть планку і в нас тоді кількість вищих навчальних закладів за три роки зменшиться наполовину.»

На думку І. Лікарчука, проведення якісного іспиту зовнішнім агентством  на етапі випуску з вищого навчального закладу дасть змогу визначити, який ВНЗ не дає належного рівня освіти і не має права існувати.

Щодо старшої школи, то І. Лікарчук наголосив на необхідності  проведення конкурсу при вступі у старшу школу. «Нині в 10–11-х класах навчається 40% тих, кому загальна середня освіта не потрібна.»

Проведення в 2016 році в Україні ЗНО в електронному вигляді зараз під питанням.  На сьогодні не відомо, чи бюджет передбачатиме витрати у розмірі 1,5 млрд. грн, які потрібні для реалізації проекту.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11542

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275532

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22100

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді