Дерево бажань

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У другому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» пропонуємо педагогам навчально-методичні матеріали, присвячені темі «Дерево бажань».

Бажання супроводжують людину протягом життя: разом з нею народжуються, відтак змінюються, зростають, а зникають водночас із смертю. Тож тема «Дерево бажань» — одна з найважливіших і найскладніших для дошкільників з-поміж усіх інших. Проте оминати її в освітньому процесі дошкільного навчального закладу не можна.

У статті «Дерево бажань, або Як допомогти дитині гармонізувати фонди «хочу», «можу», «треба» окреслено основне завдання педагогів у межах цієї теми, охарактеризовано основні змістові напрями та надано методичні рекомендації щодо організації освітньої діяльності дошкільників у межах кожного з них.

Аби організувати комплексне проживання цієї теми з дошкільниками пропонуємо скористатися такими матеріалами, як-от: ідея, лексичне поле, очікувані результати опрацювання теми, її змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти, тематика інтегрованих занять на два тижні та плани-конспекти інтегрованих занять. Відповідні дидактичні матеріали на допомогу педагогу подано на картках картотеки.

На кольорових сторінках цього числа журналу представлені асоціативна карта «Бажання та мрії», завдання для аудиту та майстер-класи — «Дерево бажань» та «Об’ємна листівка: подарунок власноруч».

Розсудливо керувати своїми бажаннями, якщо маєш безмежні можливості, непросто, утім вкрай важливо. З огляду на різноманіття дитячих «хочу», формувати культуру бажань — це важливе завдання духовно-морального розвитку дітей. Для цього пропонуємо скористатися матеріалом «Формуємо культуру бажань, або Літературний проект «Квітка-семицвітка». У ньому охарактеризовано змістові напрями літературного проекту за казкою Валентина Катаєва «Квітка-семицвітка» та визначено рекомендовані форми роботи з дошкільниками в межах кожного з них. Також подано плани-конспекти інтегрованих занять до літературного проекту та його змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти.

Аби допомогти дошкільникам зрозуміти, чого та навіщо потрібно навчитися самостійно, а чого — з допомогою інших, пропонуємо реалізувати літературний проект «Найкращий подарунок». У статті «Щоб уміти, треба вчитися, або Літературний проект «Найкращий подарунок» визначено основні ідеї однойменної казки Юрія Ярмиша, які можуть стати змістовими напрямами роботи з дітьми, та варіанти організації освітньої діяльності за цими напрямами. Автором розроблено схему реалізації літературного проекту та планування освітньої роботи за згаданим твором.

Не за горами свято 8 Березня. Тож саме час замислитися про подарунки для найрідніших жінок дошкільників — їхніх мам. Так, у цьому числі подано конспект інтегрованого заняття для дітей середнього дошкільного віку «Квіти для мами», під час якого діти зможуть підготувати оригінальний подарунок для своїх матусь — висадити цибулинки крокусу, а також навчитися за ними доглядати.

У межах теми «Дерево бажань» ми торкнулися й теми самостійності дітей. У статті «Розвиток самостійності як інструменту досягнення бажаного» ідеться про умови, етапи формування самостійності дошкільника, а також роль батьків у цьому процесі. Окреслено також вплив ігрової, трудової, художньо-продуктивної та комунікативно-мовленнєвої діяльності на розвиток самостійності дитини.

Докладніше про все це, а також умовні позначення різних форм роботи з дошкільниками — у лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4610

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
62

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10809

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103091

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді