Добровільна примусовість, або Чи безкоштовна дошкільна освіта в Україні

Вийшло друком нове число всеукраїнської газети «Дошкілля.UA», головною темою якого стало питання сплати благодійних внесків батьками дошкільників

Вийшло друком нове число всеукраїнської газети «Дошкілля.UA», головною темою якого стало питання сплати благодійних внесків батьками дошкільників.

Про необхідність реформування системи фінансування дошкільних навчальних закладів говорять вже давно. Те, що воно на часі, не викликає сумнівів практично ні в кого. Однак доки точаться дискусії навколо того, які саме реформи потрібні та як їх здійснити, проблема бюджетного недофінансування дитячих садків дає про себе знати. І чи не найпоширеніший наразі спосіб її розв’язання — сплата благодійних внесків батьками вихованців. Чи добровільні такі внески насправді? Чи справедливо перекладати витрати закладу на плечі батьків дошкільників? Водночас чи зможе сучасний дошкільний заклад повноцінно функціонувати без фінансової підтримки? Міркування освітян та батьків щодо цього — у відповідній публікації газети.

У цьому числі газети вміщено також інтерв’ю з Юлією Непийводою — завідувачем дошкільного навчального закладу «Червона калина» с. Вороблевичі, що на Львівщині, головою місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Львівській обл., яка ділиться власними роздумами щодо української дошкільної освіти, специфіки діяльності сільського дошкільного навчального закладу тощо.

Центральний розворот цього випуску газети присвячений батьківській громадськості. Зокрема, рекомендації, як розвивати уяву дитини, читайте в публікації «Найкращий друг уяви — це «чистий аркуш», а поради, як відучити дитину кусатися, — у статті «Маленькі «кусючки»: звідки беруться і що з ними робити».

А для тих, хто ще не вирішив, що виготовити з дошкільниками до прийдешнього свята 8 Березня, у пригоді стане майстер-клас зі створення об’ємної аплікації з паперу «Букет нарцисів для матусі».

Покроковий алгоритм підбиття підсумків атестації педагогічних працівників, огляд новин законодавства, привітання освітян та дошкільних закладів із ювілеями — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на шпальтах газети «Дошкілля.UA» № 4 (28) 2016.

Нагадуємо, що передплата на газету в редакції триває. Щоб здійснити передплату онлайн, достатньо зайти у розділ «Експертус Освіта» порталу «Педрада», обрати видання та натиснути на кнопку «Передплатити». Також оформити передплату можна за номерами 0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback) або листом на адресу peredplata@Експертус.com.ua.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека літнього дня в дошкільному закладі

Педагог-початківець загострено акцентуватиме на безпеці дітей під час прогулянок улітку, досвідчений — навпаки, може втратити пильність. Запропонуйте їм «золоту» середину
9719

Розвиток емоційно-вольової сфери дошкільника

Воля не виникає сама собою, її потрібно змалку формувати. Які особливості вольової сфери у дітей дошкільного віку? Як дорослі можуть сприяти формуванню в дитини емоційно-вольової сфери й таких пов’язаних із нею якостей, як самостійність, самоконтроль, стриманість?
31363

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20657

Загартування дітей в дитячому садку

Загартування дітей дошкільного віку вимагає обережного підходу й відповідального ставлення. Під час гартувальних процедур дотримуйтеся загальних принципів
10872

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді