Добровільна примусовість, або Чи безкоштовна дошкільна освіта в Україні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Вийшло друком нове число всеукраїнської газети «Дошкілля.UA», головною темою якого стало питання сплати благодійних внесків батьками дошкільників

Вийшло друком нове число всеукраїнської газети «Дошкілля.UA», головною темою якого стало питання сплати благодійних внесків батьками дошкільників.

Про необхідність реформування системи фінансування дошкільних навчальних закладів говорять вже давно. Те, що воно на часі, не викликає сумнівів практично ні в кого. Однак доки точаться дискусії навколо того, які саме реформи потрібні та як їх здійснити, проблема бюджетного недофінансування дитячих садків дає про себе знати. І чи не найпоширеніший наразі спосіб її розв’язання — сплата благодійних внесків батьками вихованців. Чи добровільні такі внески насправді? Чи справедливо перекладати витрати закладу на плечі батьків дошкільників? Водночас чи зможе сучасний дошкільний заклад повноцінно функціонувати без фінансової підтримки? Міркування освітян та батьків щодо цього — у відповідній публікації газети.

У цьому числі газети вміщено також інтерв’ю з Юлією Непийводою — завідувачем дошкільного навчального закладу «Червона калина» с. Вороблевичі, що на Львівщині, головою місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Львівській обл., яка ділиться власними роздумами щодо української дошкільної освіти, специфіки діяльності сільського дошкільного навчального закладу тощо.

Центральний розворот цього випуску газети присвячений батьківській громадськості. Зокрема, рекомендації, як розвивати уяву дитини, читайте в публікації «Найкращий друг уяви — це «чистий аркуш», а поради, як відучити дитину кусатися, — у статті «Маленькі «кусючки»: звідки беруться і що з ними робити».

А для тих, хто ще не вирішив, що виготовити з дошкільниками до прийдешнього свята 8 Березня, у пригоді стане майстер-клас зі створення об’ємної аплікації з паперу «Букет нарцисів для матусі».

Покроковий алгоритм підбиття підсумків атестації педагогічних працівників, огляд новин законодавства, привітання освітян та дошкільних закладів із ювілеями — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на шпальтах газети «Дошкілля.UA» № 4 (28) 2016.

Нагадуємо, що передплата на газету в редакції триває. Щоб здійснити передплату онлайн, достатньо зайти у розділ «Експертус Освіта» порталу «Педрада», обрати видання та натиснути на кнопку «Передплатити». Також оформити передплату можна за номерами 0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback) або листом на адресу peredplata@Експертус.com.ua.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11542

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275532

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22100

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264549

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді