Зарахування до першого класу — 2020: онлайн або після карантину

МОН надало роз’яснення, як у зв’язку з карантином зарахувати дітей до закладів загальної середньої освіти

Ставити чи ні оцінки другокласникам

Дату початку прийому документів для зарахування визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. Строк прийому заяв не може бути меншим одного місяця.

Мінімально можливий термін подання документів для зарахування:

  • до перших класів — з 30 квітня по 31 травня;
  • до 10–11 класів — з 15 травня по 15 червня.
У зв’язку з можливим подовженням тривалості освітнього процесу зазначені терміни може бути змінено.

Якщо режим надзвичайної ситуації продовжиться, то строк для прийому заяв та інші строки (оголошення конкурсного відбору, видачі наказу про зарахування) подовжують з урахуванням часу, що минув до завершення карантину.

Зауважте, що МОН рекомендує засновникам та керівникам закладів освіти організувати прийом документів для зарахування після припинення карантину.

Засновники закладів освіти у період карантину можуть гнучко організовувати режим прийому документів та їх копій, зокрема дозволити їх подавати електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису. Інформацію про такі зміни мають довести до відома населення на своїх сайтах або за допомогою інших комунікаційних засобів.

Інформацію щодо строків прийому документів та способів їх подання необхідно оприлюднити протягом двох робочих днів з дня їх прийняття на сайтах закладів освіти та/або їхніх засновників.

Сертифікація в системі базової освіти