Іграшки з паперу власноруч
МАЙСТЕР-КЛАСИ З ХУДОЖНЬОЇ ПРАЦІ
Іграшки з паперу своїми руками
Створення іграшок з паперу своїми руками — це можливість для дітей і дорослих проявити свою фантазію та креативність. Іграшки з паперу — це також спосіб дати друге життя старим газетам, журналам або упаковці. Створення іграшок своїми руками дозволяє заощадити гроші на покупці готових виробів. Це екологічно та економічно, адже виготовлення паперових іграшок сприяє більш свідомому споживанню та зменшенню кількості відходів.
Як зробити іграшку з паперу
Щоб зробити паперову іграшку своїми руками, потрібні бажання, ідея і матеріали. Наприклад, для запропонованих у цій статті іграшок потрібні матеріали:
- картон
- кольоровий папір
- ножиці
- простий олівець
- нитки, скотч
- шаблон такси
- клей
- фломастери
- степлер

Виготовте з дітьми 3D-макет містечка або вулиці. Відобразіть у ньому автомобілі, пішоходів і світлофор, що «блиматиме» різними кольорами. Скористайтеся для цього популярною нині технікою паперового тунелю
Іграшки своїми руками: приклади
Іграшки з паперу своїми руками для дітей мають такі переваги:
- індивідуальність, адже кожна паперова іграшка – це унікальний виріб, створений власноруч
- оригінальність — паперові іграшки можуть стати оригінальним подарунком або прикрасою інтер’єру
- розвиток навичок роботи з інструментами, оскільки иготовлення паперових моделей дозволяє освоїти базові навички роботи з ножицями, клеєм та іншими інструментами
- спільна творчість дорослого та дитини. Створення паперових іграшок — чудова можливість провести час разом з родиною або друзями.
Сімейка котів
Запропонуйте дітям власноруч створити цілу сімейку котиків. Їх можна відтак складати, як пірамідку, рахувати. Ними можна грати, надягнувши їх на пальчики, або вигадати історію про різноколірних котів та організувати виставу лялькового театру.
Квадратний аркуш паперу складаємо навпіл по діагоналі, щоб утворився трикутник. Лівий та правий кути трикутника по черзі загинаємо до центра протилежної сторони. Кути, що вгорі, загинаємо донизу, а відтак знову підіймаємо догори і вставляємо всередину.
Перевертаємо заготовку так, щоб ширшим боком вона стояла столі, розправляємо. Злегка загинаємо серединку, щоб утворилися вушка.
У такий самий спосіб виготовляємо кілька заготовок різного розміру та фломастером малюємо на них мордочки, хвостики та лапки котиків.
Свинка
Прочитайте дітям вірш Тетяни Чорновіл «Брудне купання». Розкажіть дошкільникам, що свинки дуже люблять повалятися у брудній калюжі, особливо в літню спеку. Невже вони такі неохайні чи просто неслухняні? Насправді ці тварини дуже кмітливі і роблять це тому, що шар рідкої багнюки добре охолоджує їхнє тіло. Разом із дітьми зробіть свинок із паперу.
На смужку рожевого паперу наклеюємо вузьку смужку паперу іншого кольору. Посередині приклеюємо чи малюємо мордочку.
Скручуємо заготовку в циліндр та закріплюємо степлером.
Вирізаємо вушка та копитця, приклеюємо на заготовку.
Король-лев
Вирізаємо деталі: два великі круги для голови, два маленькі — для вух, а півкруга — для тіла.
Нарізаємо вузенькі паперові смужки, згинаємо їх навпіл та приклеюємо на більший круг. Накладаємо на смужки другий круг такого самого розміру і приклеюємо його. Отримуємо мордочку лева. Завершуємо виготовлення мордочки — наклеюємо вушка, носик, щічки, ротик.
Паперову смужку намотуємо на зубочистку, витягаємо зубочистку — отримуємо хвіст лева. На кінчику хвостика прикріплюємо шматочок паперу, розрізаний та тоненькі смужечки. Вирізаємо та розмальовуємо лапки.
Із половинки великого круга створюємо конус. Це тіло лева. Приклеюємо всі готові деталі на конус.
Такса
Розкажіть дітям, що такса — мисливська собака, яка має довгий вузький тулуб, щоб зручніше було залізати в нори до лисиць. Такса — найменша серед мисливських собак, та водночас найхоробріша і найкмітливіша. У неї коротенька шерсть, тому вона інколи мерзне. Запропонуйте дітям виготовити іграшкову таксу у светрі.
Аркуш картону згинаємо навпіл і за допомогою шаблона вирізаємо заготовку для такси. Дві смужки паперу, що внизу тулуба собаки, накладаємо одна на одну і скріплюємо.
Отриманий тулуб такси почергово обмотуємо нитками різного кольору.
Із паперу чи фетру такого самого кольору вирізаємо та приклеюємо вуха, носик, очі.