Як оплачують працю під час призупинення роботи закладів освіти

МОН України рекомендує закладам освіти призупинити роботу з 2 до 7 березня включно. Як відбувається оплата праці працівників за час простою закладу освіти?

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

За Інструкцією № 102

Якщо керівники закладів освіти та органи місцевого самоврядування приймають рішення про призупинення роботи закладів освіти, то за працівниками закладів заробітна плата зберігається. На це вказує п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти:

  • «у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.»

Якщо такої роботи немає, то час простою оплачують відповідно до ст. 113 КЗпП:

  • «час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).»

За Галузевою угодою

Одначе сторони Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки (п. 8.3.3) рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити:

  • оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу)
  • оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Отже, за час вимушеного простою не з вини працівників за ними має зберігатися середня заробітна плата, але не менше посадового окладу.

За роз’ясненням ЦК Профспілки працівників освіти і науки Українизміст

Сертифікація в системі базової освіти