Як організувати освітній процес для учнів, якщо неможливо утворити клас

656
Автор

СВЯТЕНКО Олена

заступник директора департаменту — начальник управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Запитання

У 2023/2024 навчальному році у 1-й клас зараховано чотири учні. За якою формою організувати освітній процес і скільки виділяти навчальних годин?

Відповідь

Коли уроки у початкових класах передавати спеціалістам

Кількість учнів у класі (наповнюваність класу) державного, комунального закладу освіти не може становити менше п’яти учнів. Це визначає частина друга статті 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас, учні можуть продовжити навчання в цьому закладі освіти за однією з інших форм здобуття повної загальної середньої освіти, крім очної, або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності.

Інша форма — це, зазвичай, індивідуальна (екстернат, сімейна (домашня) або педагогічний патронаж). Педагогічний патронаж може бути організовано для осіб, які здобувають початкову, базову середню освіту і проживають у селах і селищах.

Кількість навчальних годин визначено в розділі V Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН від 12.01.2016 № 8 (у редакції наказу МОН від 10.02.2021 № 160).

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14276

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24529

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
429

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
39386