Чи може працівник звільнитися день у день у зв’язку з воєнним станом

2049
Теми:
Автор

ДОГАДІНА Ольга

керівник експертної групи «Експертус Кадри», Київ

Запитання

Чи може працівник написати в заяві про звільнення, що звільняється у зв’язку з воєнним станом у країні? Дата звільнення й дата заяви — 1 грудня 2022 року.

Відповідь

Спростили ведення обліку дітей: що зробити

Працівник може написати таку заяву, але воєнний стан не є поважною причиною для звільнення, коли роботодавець зобов’язаний звільнити працівника в строк, про який він просить.

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136) додав ще одну поважну причину для звільнення, окрім наведених у статті 38 КЗпП.

 

У зв’язку з веденням бойових дій у районах, в яких розташоване підприємство, установа, організація, та існування загрози для життя і здоров’я працівника він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою у строк, зазначений у його заяві. Винятки — працівника примусово залучають до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану або до робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ст. 4 Закону № 2136).

Роботодавець зобов’язаний звільнити працівника у строки, вказані в заяві, за таких одночасних умов:

Якщо заклад освіти розташований в зоні бойових дій, попросіть працівника написати заяву з таким змістом:

Прошу звільнити мене 01 грудня 2022 року за власним бажанням у зв’язку з тим, що заклад розташований в зоні ведення бойових дій.

Факт дії воєнного стану — не поважна причина для звільнення. Тому роботодавець може не погодити працівнику звільнення день у день. У цьому разі надайте працівнику письмову відмову на його заяву та запропонуйте написати іншу заяву про звільнення з урахування двотижневого попередження (ст. 38 КЗпП).

 

Джерело: Практика управління дошкільним закладом

 
Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

Формування штатного розпису є досить непростим процесом. Тож доводиться залучати і працівників дошкільного закладу, і фахівців кадрової служби, і економістів органу управління освітою. Як проектують штатний розпис дошкільного закладу
43998