Що таке розвивальний простір

1282

Запитання

Нині багато говорять про створення розвального середовища, розвивального простору. Але що саме мається на увазі під цим поняттям?

Відповідь

12 запитань і відповідей про атестацію

Особистість може розвиватися, зростати лише через подолання труднощів, переступання через своє «не можу», «не хочу», «не буду», через якісь складнощі. Цьому має сприяти розвивальний простір.

Ми можемо обкласти дитину купою різноманітного матеріалу, але якщо не дамо їй завдання, яке вимагатиме від неї активної діяльності, вирішення проблеми, то це не буде розвивальним простором.

Дітям доводиться домовлятися один з одним. Вихователь може допомагати дітям, ускладнює завдання, створює додаткові умови. За таких умов середовище стає розвивальним.

Формувати таке середовище можна по-різному. Наприклад, створіть лепбук — розвивальну книжку з індивідуальним характером.

За вебінаром Наталі Гавриш «Проектна діяльність дошкільників: методична кухня»
Зареєструйтеся, щоб переглянути вебінар

Коли почати і як навчити

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Що таке педагогічна діагностика та які критерії оцінювання досягнень дітей важливі

Нетиповий погляд на діагностику знань дітей дошкільного віку. Міркування про те, які критерії оцінювання знань дітей важливі, як часто і навіщо оцінювати дітей у дошкільному закладі. Перегляньте унікальні відеозаписи, щоб поміркувати разом із колегами, надихнутися новими ідеями та не потонути в тотальному оцінюванні дітей.
33846

Наступність між дошкільною та початковою освітою: очікування та реальність

У чому полягає наступність між дошкільною та початковою освітою та що означає поняття готовності дитини до школи? Розглянемо багатовимірність поняття наступності та характеристики дитини, що стосуються її дошкільної зрілості
472