Що таке розвивальний простір

769

Запитання

Нині багато говорять про створення розвального середовища, розвивального простору. Але що саме мається на увазі під цим поняттям?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Особистість може розвиватися, зростати лише через подолання труднощів, переступання через своє «не можу», «не хочу», «не буду», через якісь складнощі. Цьому має сприяти розвивальний простір.

Ми можемо обкласти дитину купою різноманітного матеріалу, але якщо не дамо їй завдання, яке вимагатиме від неї активної діяльності, вирішення проблеми, то це не буде розвивальним простором.

Дітям доводиться домовлятися один з одним. Вихователь може допомагати дітям, ускладнює завдання, створює додаткові умови. За таких умов середовище стає розвивальним.

Формувати таке середовище можна по-різному. Наприклад, створіть лепбук — розвивальну книжку з індивідуальним характером.

За вебінаром Наталі Гавриш «Проектна діяльність дошкільників: методична кухня»
Зареєструйтеся, щоб переглянути вебінар

Коли почати і як навчити
Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Труднощі дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
16518

Вправи для збереження працездатності в напрузі

Навчальний рік лише розпочався, а ви вже відчуваєте себе напружено? Щоб вистачило ресурсу працювати та впоратися з емоційними складнощами, зміцніть свою стресостійкість. Скористайтеся запропонованими вправами
3041

Дошкільне тіловиховання в літній період

Одним із найважливіших завдань у літній період є оздоровлення дітей. Забезпечте максимальне перебування дошкільників на свіжому повітрі, рухову діяльність, систематичне загартування, раціональне харчування. Дізнайтеся про основні напрямки дошкільного тіловиховання в ЗДО
11657