Чи можна призначати директорів шкіл за конкурсом

1424

Запитання

Чи можна вже призначати керівників комунальних закладів загальної середньої освіти за результатами конкурсного відбору, опираючись статтю 26 Закону України «Про загальну середню освіту»?

Відповідь

Ні, проведення конкурсу на посаду керівника закладу загальної середньої освіти поки що неможливе.

Необхідно, щоб затвердили типове Положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. На його основі засновники закладів освіти розроблятимуть локальні положення про конкурс.

У цих положеннях врегулюють питання про склад конкурсних комісій, зокрема щодо представництва громадських об’єднань керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

У листі МОН «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту» від 13.10.2017 № 1/9-554 йдеться про те, що тимчасова відсутність затвердженого типового положення не зупиняє дію норми Закону. Однак листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Мін’юстом, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не є нормативно-правовими актами і не можуть встановлювати правові норми (частина друга п. 2 ст. 2 Закону про освіту).

Тому передчасне обрання за конкурсом керівників закладів загальної середньої освіти може призвести до порушення їхніх трудових прав та до звернень у судові інстанції.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14364

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24648

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
468