Чи обробляти квашену капусту навесні термічно

1590

Запитання

Чи підлягає обов’язковій термічній обробці квашена капуста білокачанна після 1 березня у дошкільних навчальних закладах?

Відповідь

Задля профілактики псевдотуберкульозу з 1 березня заборонено готувати салати зі свіжих овочів врожаю минулого року. Такі овочі підлягають обов’язковій термічній обробці. На це вказано в пункті 4.25 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затв. наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 № 298/227.

Як використовують квашену білокачанну капусту в ДНЗ:

  • перед використанням її перебирають
  • великі шматки додатково подрібнюють
  • якщо дуже кисла, то капусту промивають у кип’яченій воді кімнатної температури.

Після 1 березня під час приготування салатів термічна обробка передбачена лише для свіжих овочів. Для солоних овочів, як-от капусти білокачанної, термічна обробка не потрібна. Та якщо квашену капусту використовують для інших страв — щі, капусняк, капуста квашена тушкована, рулет овочевий, капуста тушкована з картоплею тощо —, то її готують відповідно до технології приготування, попередньо тушкуючи або обсмажуючи.

З відповіді Ольги ЧИКАЛО,
головного спеціаліста відділу дошкільної освіти
Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу
Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),
журнал «Медична сестра дошкільного закладу»

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Діти та здорове харчування: що робити

Тримайте рекомендації ЮНІСЕФ зі здорового харчування. В умовах війни доступ до різних продуктів харчування може бути обмеженим. Але основні принципи здорового раціону залишаються такими самими, і їх важливо дотримувати в міру можливостей та наявних продуктів харчування
954

Принципи НАССР для закладів освіти

Щоб запровадити систему управління безпечністю харчування НАССР, в закладі освіти потрібно створити групу, яка у своїй роботі керуватиметься сімома принципами
28591