Чи попереджати старшу медсестру про скасування доплати за суміщення

2274

Запитання

Старша медична сестра отримує доплату до посадового окладу за суміщення посади медичної сестри. У наказі про суміщення посад не зазначено строку виконання додаткової роботи. Чи має керівник дошкільного навчального закладу попередити старшу медичну сестру про скасування доплати у зв’язку з прийняттям на вакантну посаду медичної сестри нового працівника?

Відповідь

Суміщення професій чи посад — це виконання поряд з основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) на тому самому підприємстві, в установі, організації протягом установленої законодавством тривалості робочого дня.

Суміщення професій (посад) можливе лише за згодою працівника та за наявності відповідної вакансії. Угоду про суміщення між працівником і роботодавцем може бути укладено як на визначений, так і на невизначений строк.

Цю угоду оформлюють наказом, що є підставою для встановлення доплати, передбаченої статтею 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Підпунктом «а» підпункту 3 пункту 4 наказу МОН України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 передбачено доплату в розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати) за виконання обов’язків за іншою професією (посадою) на умовах суміщення.

Скасування суміщення професій (посад) є зміною в організації виробництва та праці, а отже, істотною зміною умов праці. Тому, з огляду на норми статті 32 КЗпП, керівник ДНЗ має:

  • видати наказ
  • попередити працівника не пізніше ніж за два місяці до дати скасування роботи за суміщенням.

Натомість попереджати працівника не було б потреби у разі визначення в наказі про суміщення конкретного строку виконання додаткової роботи за посадою медичної сестри.

Керівник дошкільного закладу має право прийняти на вакантну посаду нового працівника і скасувати доплату старшій медичній сестрі за суміщення посади медичної сестри, але обов’язково попередивши її про це у строк згідно з законодавством.

Яка максимальна тривалість відпустки старшої медичної сестри дошкільного закладу

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5077