Інтегровані курси «Робототехніка», «Драматургія і театр», «STEM»

1115
Автор
заступник начальника управління — начальник відділу оцінювання закладів освіти управління інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Запитання

У 5—6-х класах є міжгалузеві інтегровані курси «Робототехніка», «Драматургія і театр», «STEM». Це предмети варіативного чи інваріантного складника? Чи всі учні мають відвідувати ці інтегровані курси?

Відповідь

Детальний матеріал

Журнал «Заступник директора школи»

Переглянути

Професійний розвиток педагога: досвід роботи

У закладах загальної середньої освіти можна запроваджувати як галузеві, так і міжгалузеві навчальні предмети (інтегровані курси), формування змісту яких може здійснюватися шляхом упорядкування в логічній послідовності результатів навчання кількох освітніх галузей або окремих їх складників (Типова освітня програма для 5—9 класів закладів загальної середньої освіти, затверджена наказом МОН від 19.02.2021 № 235). Ці навчальні предмети (інтегровані курси) вивчають за модельними навчальними програмами або за навчальними програмами, затвердженими педагогічною радою, що мають містити опис результатів навчання учнів в обсязі не меншому, ніж передбачено Державним стандартом та/або відповідними модельними навчальними програмами.

Міжгалузеві інтегровані курси включають до навчального плану освітньої програми за вибором закладу освіти у межах загальної кількості годин, визначених типовим навчальним планом, незалежно від того, який перелік навчальних предметів та/або інтегрованих курсів обрав заклад освіти, щоб реалізовувати інваріантний складник.

В інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання нав­чальних предметів/інтегрованих курсів у закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 навчальному році (лист МОН від 12.09.2023 № 1/13749-23) зазначено, що у випадку запровадження міжгалузевих інтегрованих курсів у навчальному плані зазначається назва міжгалузевого інтегрованого курсу (окремим рядком) і кількість годин на тиждень у класах. В освітній програмі закладу освіти (загальній частині) зазначається, за рахунок яких годин (додаткових чи резервних) здійснюватиметься вивчення міжгалузевого інтегрованого курсу.

Отже, рішення про запровадження міжгалузевих інтегрованих курсів, зокрема щодо їх відвідування учнями (якщо їх ввели за рахунок додаткових годин), ухвалює заклад освіти в межах автономії, гарантованої державою (ст. 23 Закону України «Про освіту»).

Реалізація міжгалузевих інтегрованих курсів дає змогу досягти обов’язкових результатів навчання, визначених для різних освітніх галузей. Наприклад, міжгалузевий інтегрований курс «Робототехніка» допоможе реалізувати мету природничої, інформатичної, математичної та технологічної галузей, підсилить практичне спрямування зазначених галузей.


Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
425215

Організовуємо предметний тиждень у школі

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Адміністрація школи має лиш усе по порядку організувати
16627

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38657

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5164