Обов’язкова військова підготовка студентів: у МОН попереджають про корупційні ризики

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Примусова військова підготовка у вишах може спричинити корупцію — заступник міністра освіти

У МОН проти обов’язкової військової підготовки

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький вважає, що запровадження базової загальної військової підготовки як обов’язкового елементу навчання для всіх студентів — не найкраще рішення.

🖐БЕЗПЕКА дитини: 5 акцентів для батьків

Як зауважив посадовець, спроби змусити близько 120 тисяч студентів другого курсу обов’язково проходити БЗВП можуть призвести до корупційних схем.

«Уявімо ситуацію: тисячі студентів намагатимуться уникнути навчання. І тоді інструктори отримуватимуть пропозиції — за 100 доларів “поставити” проходження курсу. Це прямий шлях до масштабної корупції», — зазначив заступник очільника МОН.

Окрім того він повідомив, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт, який пропонує відмовитися від обов’язкової БЗВП, замінивши її на альтернативний курс — «Основи національного спротиву». Новий підхід, за словами посадовця, передбачає збереження теоретичного компонента, але решта складових буде значно змінена.

Як наголосив Михайло Винницький, поява військових курсів у системі вищої освіти не означає мілітаризацію.

«Наша мета — не мілітаризація суспільства. Ми хочемо подолати страх перед базовими речами: формою, зброєю, полігоном. Це — не військова доктрина, а базове розуміння і адаптація. До мілітаризації, як у Норвегії чи Ізраїлі, нам ще дуже далеко», — підкреслив заступник міністра.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275516

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22086

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264524

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді