Цифровий журнал замість паперового: що каже закон про електронний документообіг

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Електронні журнали в школах: що потрібно знати освітянам наприкінці навчального року

Як школи переходять на електронні журнали


Завершення навчального року традиційно супроводжується активним заповненням шкільної документації, зокрема класних журналів. Утім, сьогодні дедалі більше шкіл переходять на цифровий формат — і це відповідає чинним нормам законодавства.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Згідно з Інструкцією, затвердженою наказом МОН від 9 вересня 2022 року, заклади загальної середньої освіти мають право вести ділову документацію виключно в електронному вигляді, за умови, що мають належне технічне забезпечення. Йдеться про документи зі строком зберігання до 10 років, зокрема — класні журнали для всіх рівнів навчання.

Що це означає на практиці?

  • Електронний класний журнал є повноцінним документом закладу освіти.
  • Його дані можна вивантажити у зручному форматі (pdf, xlsx, csv тощо) за запитом.
  • Жодного обов’язку вести паралельно паперові журнали немає. Вимога робити це — суперечить нормам Інструкції та є проявом зайвого бюрократизму.
  • Так само необґрунтованою є вимога до вчителів власним коштом друкувати електронні журнали — така практика не передбачена нормативними актами.

Як наголошують юристи, перехід до електронного документообігу — не лише законний, а й необхідний крок до цифровізації освіти, що дозволяє спростити облік, зменшити навантаження на педагогів і забезпечити прозорість оцінювання.

Школам рекомендують активно користуватися можливостями освітніх інформаційних систем (ОІС) і переглянути внутрішні регламенти, аби уникнути дублювання паперової та цифрової документації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Академічна недоброчесність у школі: приклади та відповідальність

У Законі про освіту є інструмент боротьби з порушенням академічної доброчесності — стаття 42. Які є види, випадки та відповідальність за порушення академічної доброчесності — читайте у матеріалі.
28658

Використання штучного інтелекту в роботі вчителя

Інтернет-ресурси, зокрема нейромережі, стрімко набирають популярності. Ознайомтеся з основними відомостями про нейромережі та штучний інтелект в освітньому процесі. Скористайтеся досвідом, як створювати за їх допомогою навчальний контент і розвивати в учнів критичне мислення
958

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді