Індексація мінімальної зарплати

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Мінсоцполітики повідомляє про підвищення грошових доходів громадян, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Міністерство соціальної політики України у зв’язку з внесенням змін до чинного законодавства роз’яснює особливості проведення індексації мінімальної заробітної плати.

Індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямована на підтримання купівельної спроможності їхніх грошових доходів.

Міністерство соціальної політики України повідомляє про те, що мінімальна заробітна плата підлягає індексації у повному розмірі.

Так, відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами), індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому вимірі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, які передбачені законодавством, та мають постійний характер.

У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Для нараховування індексації індекс розраховується наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.

Наприклад, якщо розмір мінімальної зарплати переглядався у грудні 2013 року, то у січні 2015 року індекс для проведення індексації  зарплати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, становить 21,2 % сума індексації складає 258,22 грн. (1218х21,2:100)

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Психологічна підтримка учнів, батьків та педагогів під час війни

Які техніки психологічної підтримки використовувати, щоб зберегти психічне здоров’я та підвищити адаптаційні можливості людини до складних умов та життя у стані тривоги, невизначеності та стресу
4616

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
67

Влаштуйте День Землі в дитячому садку

22 квітня у всьому світі відзначають Міжнародний день Землі. Скористайтеся нагодою поговорити з вихованцями про цінність природних ресурсів. Проведіть заходи, що формуватимуть в дітей екологічну свідомість
10816

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді