Індексація мінімальної зарплати

Мінсоцполітики повідомляє про підвищення грошових доходів громадян, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Міністерство соціальної політики України у зв’язку з внесенням змін до чинного законодавства роз’яснює особливості проведення індексації мінімальної заробітної плати.

Індексація є частиною державної системи соціального захисту громадян, спрямована на підтримання купівельної спроможності їхніх грошових доходів.

Міністерство соціальної політики України повідомляє про те, що мінімальна заробітна плата підлягає індексації у повному розмірі.

Так, відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (зі змінами), індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому вимірі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, які передбачені законодавством, та мають постійний характер.

У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Для нараховування індексації індекс розраховується наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця.

Наприклад, якщо розмір мінімальної зарплати переглядався у грудні 2013 року, то у січні 2015 року індекс для проведення індексації  зарплати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, становить 21,2 % сума індексації складає 258,22 грн. (1218х21,2:100)

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
31831

Іграшки з паперу власноруч

Долучіть дошкільників до художньо-продуктивної діяльності зі створення іграшок з паперу, картону, ниток. Зробіть із картону та ниток таксу або сконструюйте з паперу лева. Підкажіть дітям, що персонажів для театру також можна виготовити з паперу, наприклад, свинку — для настільного театру, а цілу сімейку котів — для вистави пальчикового театру
13650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді