Нові правила для домашніх завдань: які документи тепер регулюють навантаження учнів

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН скасувало застарілі рекомендації щодо домашніх завдань: діють нові вимоги згідно з Санітарним регламентом

Зміни у домашніх завданнях

Міністерство освіти і науки України повідомило, що листи від 2007 та 2014 років, які стосуються рекомендацій щодо обсягу й характеру домашніх завдань, втратили чинність.

📲 Педрада. Новини. Телеграм

Йдеться про:

  • лист МОН від 29.10.2007 № 1/9-651 «Стосовно використання методичних рекомендацій щодо обсягу і характеру домашніх завдань»;
  • лист МОН від 28.01.2014 № 1/9-72 «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним обсягом домашніх завдань».

Це рішення ухвалено у зв’язку з втратою чинності Державних санітарних правил і норм ДСанПіН 5.5.2.008-01, що діяли з 2001 року, та впровадженням нового Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205.

Розібратися з групами результатів — ще той квест. Пройдімо його разом!

Наразі вимоги до обсягу та характеру домашніх завдань регламентуються:

  • Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти,
  • Методичними рекомендаціями щодо заповнення Класного журналу учнів початкових класів Нової української школи, затвердженими наказом МОН від 02.09.2020 № 1096.

МОН нагадує закладам освіти, що саме ці документи є актуальними для організації самопідготовки учнів у позаурочний час.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
70

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
404

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11227

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21624

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді