Дошкілля як шлях до відновлення: МОН створює Стратегію розвитку дошкільної освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Україна готує Стратегію розвитку дошкільної освіти: основа для реформ, інвестицій та відновлення країни

Нова Стратегія розвитку дошкільної освіти

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України спільно з міжнародними партнерами працює над створенням Стратегії розвитку дошкільної освіти — ключового документа, що визначить напрям реформування галузі, стане основою для дорожньої карти уряду та інвестиційного плану для партнерів з розвитку.

Закон про дошкільну освіту: зміни в локальних документах

Проєкт Стратегії було представлено 13 травня під час події «Перші кроки вперед», організованої МОН за підтримки ЮНІСЕФ у межах підготовки до Конференції з відновлення України. Захід об'єднав національних і міжнародних стейкхолдерів задля узгодження спільного бачення розвитку якісної, інклюзивної та сталої дошкільної освіти.

Партнерами альянсу вже стали Представництво ЄС в Україні, уряд Фінляндії, OECD, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ та Світовий банк. Вони підтримають не лише розроблення, а й впровадження Стратегії — в межах системної трансформації дошкільної освіти в Україні.

«Дошкільна освіта — це фундамент, з якого починається відновлення країни. Ми спільно працюємо над стратегічною рамкою, яка допоможе інвестувати в найважливіше: розвиток дітей, підтримку родин, якісну інфраструктуру, сильних фахівців, інклюзію та психоемоційне здоров’я», — наголосила Анастасія Коновалова, заступниця міністра освіти і науки України.

«Діти, які мають доступ до якісної дошкільної освіти, отримують міцний фундамент для всього життя. Інвестувати в дошкілля потрібно вже зараз», — додав Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Окрім освітнього значення, дошкілля виконує важливу соціально-економічну функцію: доступ до садочків впливає на рішення родин щодо повернення в Україну та сприяє залученню жінок до ринку праці — критично важливого чинника для економічного зростання.

«Розширення доступу до якісного дошкілля — одне з найкращих інвестувань, яке може зробити Україна задля розвитку людського капіталу та соціальної згуртованості», — заявив Боб Сом, регіональний директор Світового банку.

Внаслідок повномасштабного вторгнення кількість дітей, зарахованих до закладів дошкільної освіти, скоротилася на 25%. Станом на квітень 2025 року понад 157 тисяч дітей не мають змоги відвідувати садочки очно. Частина інфраструктури зруйнована або потребує модернізації.

Чого очікувати від Стратегії:

  • Визначення пріоритетів у розвитку галузі;
  • Інвестиції в якісну інфраструктуру, інклюзивність і психоемоційне здоров’я дітей;
  • Підвищення кваліфікації педагогів;
  • Впровадження сучасних стандартів освіти;
  • Підтримка внутрішньо переміщених родин;
  • Орієнтація на принципи європейської інтеграції.

Цей документ є логічним продовженням нового Закону «Про дошкільну освіту», який набув чинності в січні 2025 року. Він закладає підґрунтя для масштабної реформи та є платформою для об'єднання національних і міжнародних зусиль у побудові системи, де кожна дитина матиме рівний доступ до якісного дошкільного розвитку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Більше сонця, більше руху: чому літо – найкращий час для фізичного виховання дошкільнят

Одним із найважливіших завдань у літній період є оздоровлення дітей. Забезпечте максимальне перебування дошкільників на свіжому повітрі, рухову діяльність, систематичне загартування, раціональне харчування. Дізнайтеся про основні напрямки фізичного виховання в ЗДО
14210

Інтерактивні методи навчання для усіх: від дошкільників до педагогів

У чому полягає інтерактивне навчання та які інтерактивні методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади інтерактивних методів навчання
216813

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення і тематику батьківських зборів
46125

Свято Івана Купала в дитсадку

Свято Івана Купала в дитсадку: традиції, символи, сценарії. Як адаптувати народні традиції до сучасних умов та провести з дітьми забаву
13256

Блог вчителя початкових класів: як почати і не зупинитися на півдорозі

Аналізуємо блоги вчителів, їхні завдання, зміст і оформлення. З'ясуєте, на які їхні особливості як медіаресурсів варто зважати. Це дасть змогу на перспективу вести блог учителя без зайвих зусиль і так довго, скільки буде потрібно.
82

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді