Реформа старшої школи набирає обертів: 16 областей вже затвердили мережу академічних ліцеїв
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Мережа академічних ліцеїв уже затверджена у 16 регіонах України. У дев’яти областях це рішення ухвалили обласні ради, ще у семи — відповідні розпорядження видали обласні військові адміністрації у зв’язку з дією воєнного стану.
Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань освіти Сергій Колебошин у подкасті «Що там із НУШ?».
За словами народного депутата, в інших регіонах робота над перспективними планами мережі академічних ліцеїв триває — зараз ці документи перебувають на стадії погодження.
Концепція старшої профільної школи передбачає впровадження 12 профілів навчання, а сам перехід до трирічної старшої школи базується на активній підготовчій роботі, проведеній у громадах протягом останніх кількох років.
«Відповідно до затверджених планів в Україні передбачено створення близько 1750 академічних ліцеїв. Із них лише приблизно 200 не відповідають вимогам законопроєкту №13120, який наразі опрацьовується в парламенті. При цьому понад 100 закладів уже сьогодні не відповідають навіть вимогам чинного, максимально лояльного законодавства», — заявив Сергій Колебошин.
Як наголосив посадовець, що, попри бажання зберегти малокомплектні школи в громадах, основним завданням є забезпечення старшокласників якісною профільною освітою. Для цього необхідно створити сучасну інфраструктуру, забезпечити заклади кваліфікованими кадрами й оснастити їх новітнім обладнанням.
Реформа профільної освіти є одним із ключових етапів реалізації концепції Нової української школи та має стартувати у повному масштабі з 2027 року.