Два роки змін у освіті: ключові досягнення МОН під керівництвом Оксена Лісового

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У МОН підбили підсумки двох років роботи команди міністра Лісового

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий

Міністерство освіти і науки підбило підсумки роботи під керівництвом Оксена Лісового, який очолює відомство з 21 березня 2023 року.

Ключові досягнення МОН за лютий 2025

Аналізуючи результати своєї діяльності, у МОН наголосили на ключових досягненнях команди за два роки.

Зокрема, за цей період вдалося повернути до очного навчання 164 тисячі учнів, відкрити 6 підземних шкіл у Запорізькій області та придбати понад 500 шкільних автобусів для перевезення дітей.

Реформа «Нова українська школа» була відновлена, що дало змогу продовжити модернізацію освіти. Розпочато втілення концепції «Освіта для життя», яка передбачає оновлення змісту навчання відповідно до сучасних викликів і підготовку до реформи старшої школи.

Також значну увагу приділили розвитку позашкільної освіти. Одним із важливих досягнень стало відкриття першого в Україні та п’ятого у світі Музею математики «Кубоїд». Відбувся перезапуск системи олімпіад і турнірів.

Окремим напрямом роботи стало реформування шкільного харчування. Завдяки змінам безоплатне харчування отримують 1,6 млн школярів, а в багатьох навчальних закладах модернізуються їдальні та харчові блоки.

Відповідно до сучасних викликів, в освіті відбувається масштабна адаптація. Зокрема, затверджено оновлену програму «Захист України» для учнів 10–11 класів. Водночас вдалося відновити понад 800 закладів освіти, які постраждали від війни.

Зміни торкнулися й дошкільної освіти. Було ухвалено новий закон, що передбачає зменшення бюрократичного навантаження на вихователів, підвищення якості навчального процесу та розширення доступних форматів дошкільних закладів.

У професійній освіті триває модернізація: навчальні заклади отримують сучасне обладнання, розвивається співпраця з бізнесом і міжнародними партнерами, з’являються нові онлайн-можливості для навчання.

Вища освіта також зазнає змін: одним із ключових досягнень стало впровадження індивідуальних освітніх траєкторій для студентів і запуск грантових програм для навчання. Продовжується модернізація університетської мережі, зокрема запущено експеримент щодо розширення повноважень наглядових рад для вдосконалення управління закладами.

Окрім цього, триває оновлення інформаційної системи АІКОМ, що забезпечує актуальну та достовірну базу освітніх даних. Завдяки ініціативі «Коаліція девайсів» тисячі вчителів і учнів отримали ноутбуки та планшети. А платформа «Всеукраїнська школа онлайн» продовжує активно розвиватися.

У співпраці з партнерами запущено «Мрію» — державний вебпортал і мобільний застосунок для учнів, батьків і педагогів.

У МОН наголошують, що всі досягнення стали можливими завдяки злагодженій роботі та підтримці на всіх рівнях.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

День цивільного захисту в школі: які заходи підготувати та провести

Зазвичай День цивільного захисту планують на квітень-травень. Заняття цього дня мають мотивувати учнів набути практичних навичок захисту за надзвичайних ситуацій. Які виховні заходи провести цього дня — у статті.
38495

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
98206

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
33316

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді