Два роки змін у освіті: ключові досягнення МОН під керівництвом Оксена Лісового

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
У МОН підбили підсумки двох років роботи команди міністра Лісового

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий

Міністерство освіти і науки підбило підсумки роботи під керівництвом Оксена Лісового, який очолює відомство з 21 березня 2023 року.

Ключові досягнення МОН за лютий 2025

Аналізуючи результати своєї діяльності, у МОН наголосили на ключових досягненнях команди за два роки.

Зокрема, за цей період вдалося повернути до очного навчання 164 тисячі учнів, відкрити 6 підземних шкіл у Запорізькій області та придбати понад 500 шкільних автобусів для перевезення дітей.

Реформа «Нова українська школа» була відновлена, що дало змогу продовжити модернізацію освіти. Розпочато втілення концепції «Освіта для життя», яка передбачає оновлення змісту навчання відповідно до сучасних викликів і підготовку до реформи старшої школи.

Також значну увагу приділили розвитку позашкільної освіти. Одним із важливих досягнень стало відкриття першого в Україні та п’ятого у світі Музею математики «Кубоїд». Відбувся перезапуск системи олімпіад і турнірів.

Окремим напрямом роботи стало реформування шкільного харчування. Завдяки змінам безоплатне харчування отримують 1,6 млн школярів, а в багатьох навчальних закладах модернізуються їдальні та харчові блоки.

Відповідно до сучасних викликів, в освіті відбувається масштабна адаптація. Зокрема, затверджено оновлену програму «Захист України» для учнів 10–11 класів. Водночас вдалося відновити понад 800 закладів освіти, які постраждали від війни.

Зміни торкнулися й дошкільної освіти. Було ухвалено новий закон, що передбачає зменшення бюрократичного навантаження на вихователів, підвищення якості навчального процесу та розширення доступних форматів дошкільних закладів.

У професійній освіті триває модернізація: навчальні заклади отримують сучасне обладнання, розвивається співпраця з бізнесом і міжнародними партнерами, з’являються нові онлайн-можливості для навчання.

Вища освіта також зазнає змін: одним із ключових досягнень стало впровадження індивідуальних освітніх траєкторій для студентів і запуск грантових програм для навчання. Продовжується модернізація університетської мережі, зокрема запущено експеримент щодо розширення повноважень наглядових рад для вдосконалення управління закладами.

Окрім цього, триває оновлення інформаційної системи АІКОМ, що забезпечує актуальну та достовірну базу освітніх даних. Завдяки ініціативі «Коаліція девайсів» тисячі вчителів і учнів отримали ноутбуки та планшети. А платформа «Всеукраїнська школа онлайн» продовжує активно розвиватися.

У співпраці з партнерами запущено «Мрію» — державний вебпортал і мобільний застосунок для учнів, батьків і педагогів.

У МОН наголошують, що всі досягнення стали можливими завдяки злагодженій роботі та підтримці на всіх рівнях.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
2792

Інтегроване заняття: суть, структура, підготовка

Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
35363

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33490

Що таке педагогічна діагностика та які критерії оцінювання досягнень дітей важливі

Нетиповий погляд на діагностику знань дітей дошкільного віку. Міркування про те, які критерії оцінювання знань дітей важливі, як часто і навіщо оцінювати дітей у дошкільному закладі. Перегляньте унікальні відеозаписи, щоб поміркувати разом із колегами, надихнутися новими ідеями та не потонути в тотальному оцінюванні дітей.
34355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді